Wpis z mikrobloga

-W czym mogę pomóc ?

-Dymi mi się z pieca, cugu nie ma w kominie, a w chałupie pełno dymu

-Dobrze przyjedziemy zobaczyć co się dzieje i wyczyścimy przewód dymowy

Wchodzę na dach, a tam komin #!$%@? smołą i sadzą jakby od kilku lat nie był czyszczony.

Pytam się czym pali w piecu

-Panie, komin czyszczony przez mnie miesiąc temu, drewno suchutkie trzy sezony leżakowane

Nie mam zdjęcia, ale podczas czyszczenia pieca wyjąłem z paleniska butelkę i worek od zaprawy cementowej...

Masakra, a później propaganda w tv, że samochody są największym źródłem smogu. Codziennie na kominach wiedzę takie rzeczy...

Później pożary sadzy w kominach i też zdziwienie, jak to się mogło stać... pół dachu spalone i wielkie oczy bo ubezpieczalnia pieniędzy nie chce bez protokołu kominiarskiego wypłacić...

#smog #kominiarz #pracbaza #komin #pozar
YodaFCP - -W czym mogę pomóc ? 

-Dymi mi się z pieca, cugu nie ma w kominie, a w cha...

źródło: comment_1611561504DtOAAuVadZ74o5Evmtjrbj.jpg

Pobierz
  • 62
@YodaFCP: heh ja ostatnio jechałem samochodem przez takie socjalne osiedle i dawalo plastikien niemiłosiernie. Nigdy konfiturą nie bylem, ale se myślę: biegam tam czasami i w sumie zawsze kopcą więc chu* dzwonie na SM. 10 minut wisiałem na słuchawce, nikt nie odebrał wiec dalwm sobie spokój. Rano wchodze na fejsbuka i się okazało, ze jakiś maly pożar był i się smieci spalily komuś na ogrodku. Więc jak tym gnoją co palą
@YodaFCP: Siemka czyszczę komin sam u siebie za pomocą takiego zestawu jeżdzę tak z 5 razy przy lewej stronie, 5 prawej i 5 na środku na całej długości. Czasem odpada mi coś tynku z komina do środka czy to normalne xD? DO kiedy czyścisz jak już nic pyłku nie wywiewa? Myślałem też by odpalić dmuchawę w piecu na czas czyszczenia czy to dobry pomysł ? Łapię CIę panienki za guziczek?
Niebadzlosiem - @YodaFCP: Siemka czyszczę komin sam u siebie za pomocą takiego zestaw...

źródło: comment_1611578591AidyqZNW2YtlYhDn9XmC1w.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Niebadzlosiem: tym nie wyczyscisz komina. W listopadzie był u mnie kominiarz i czyścił tym komin. Miesiąc później musiałem zrobić to samodzielnie, a tydzień temu, jak mi się z pieca zaczęło dymić wezwałem speca, który wyczyścił mi komin od dołu wkładem obrotowym podłączanym do wiertarki i różnica jest potężna.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@YodaFCP: siemano. Czym można wyczyścić zasmolony komin, albo kogo wezwać, by mieć pewność, że to zrobi dobrze? Bo samodzielne czyszczenie na nic się zdaje. Dopiero niedawno nauczyłem rodziców palić od góry, ale komin już się zasmolił. Nie jest tak, że tata o niego nie dbał, ale zawsze była sądzą, a teraz jest smoła...