Wpis z mikrobloga

tl;dr:


Często pytacie o to, czy korzystanie z okularów z filtrem światła niebieskiego do pracy z ekranami ma sens. Jest to pytanie jak najbardziej zrozumiałe, zwłaszcza że opinie dotyczące takich okularów są mocno podzielone, a jednocześnie bardzo rzadko pochodzą od osób, które takie użytkują. 

Optyką okularową zajmujemy się ponad 10 lat i, jako że korzystamy tylko z produktów sprawdzonych, również i ten temat postanowiliśmy podjąć ostrożnie. Wyszliśmy z założenia, że najlepszym sposobem na poznanie realnego wpływu korzystania z takich okularów, będzie uzyskanie opinii z "pierwszej ręki". Dlatego też kilka miesięcy temu stworzyliśmy zespół testowy, składający z 50 użytkowników wykopu. Przekazaliśmy im pierwszą wersję naszych okularów, a po kilku tygodniach zapytaliśmy o wpływ okularów na ich komfort.  

Poniżej małe podsumowanie, przedstawiające procent członków zespołu testowego, którzy zauważyli poprawę problematycznych dla siebie elementów uzyskaną dzięki użytkowaniu okularów z filtrem światła niebieskiego: 

ogólna poprawa komfortu widzenia: 98%
ograniczenie uczucia pieczenia oczu: 86%
ograniczenie uczucia suchości oczu: 85%
poprawa jakości widzenia: 80%
ograniczenie zaczerwienienia oczu: 83%
ograniczenie łzawienia: 88%

Na podstawie tych opinii można wnioskować, że okulary z takim filtrem nie są produktem „cudownym”, rozwiązującym wszystkie życiowe problemy (jak można czasami przeczytać na stronach producentów), ale mają realny wpływ na komfort. Wrażenia członków zespołu testowego pozwoliły nie tylko na określenie sensowności istnienia takiego rozwiązania, ale również na jego ulepszenie, dzięki czemu powstał ostateczny produkt - lanke screen, uniwersalne (bez mocy korekcyjnej) okulary do pracy z ekranami. 

#rozdajo: Jako że kilka dni temu wystartowaliśmy, mamy dla was trzy pary okularów lanke screen. Wystarczy zapulsować ten wpis (zielonki nie biorą udziału), losowanie trzech użytkowników w najbliższy wtorek o godzinie 21:00 (mirkolos).

Zasady są proste i nie wymagamy nic więcej poza plusowaniem, ale fajnie będzie, jeśli odwiedzicie też nasz sklep online: lanke.pl

Jeśli użytkujecie okulary z filtrem światła niebieskiego - dajcie znać, jakie są wasze wrażenia i co myślicie o ich wpływie na komfort.

#okulary #okularyboners #technologia
  • 125
@lanke: miesiąc temu wyrobiłam okulary z blue blockerem, ale ze złota poświata na szkłach, nie niebieska. Polecone przez zaufaną optometrystkę. Porównując z wcześniejszymi które miałam od 2015 z klasycznym niebieskim refleksem - sprawują się jeszcze lepiej :)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lanke: Przyznam że nie daję wiary tym "testerom 98%" oceniającym poprawę widzenia :)
Kojarzy mi się to z reklamami kosmetyków dla kobiet:
"98% zauważyło różnicę"


( ͡° ͜ʖ ͡°)
@dziendobrry: @koowalsky: A po co grupa kontrolna? ;-)
Rok temu zrobiłem sobie okulary korekcyjne z filtrem światła niebieskiego i od tego czasu moje życie zmieniło się diametralnie:
- wcześniej często robiłem wypady kilkudniowe (okołoweekendowe) po Europie, teraz nic,
- starałem się też zwiedzać Polskę, w zeszłym roku prawie nigdzie nie byłem,
- często spotykałem się ze znajomymi, zazwyczaj w fajnych knajpach, też koniec.

Generalnie nie polecam okularów z filtrem światła
@lanke: wcześniej miałem nie wiem jakie okulary, raczej z filtrem, teraz mam porządne z każdym jednym bajerem dostępnym, bez większej różnicy pomiędzy nimi i bez większej różnicy w pracy bez okularów.

Największa różnice to zrobiła kilka lat temu przesiadka z "klasycznego" LCD na ekran LED. Miałem zawalony pracą okres w życiu, regularnie mnie bolały oczy i głowa od komputera, od 15 minut nawet. Moje dolegliwości zbiegły się z dostaniem służbowego laptopa
@dzana: nie, raczej nie. Jakoś pół roku temu byłem u okulisty i niczego niepokojącego nie stwierdził, co więcej tego problemu nie mam w poprzednich okularach bez tego filtra więc to raczej jego wina.
Podobny problem występuje przy fotografowaniu telefonem jakiegoś źródła światła, coś takiego jak na zdjęciu tylko że powidoki w kolorze niebieskim i trochę delikatniejsze
CrucialDamisss - @dzana: nie, raczej nie. Jakoś pół roku temu byłem u okulisty i nicz...

źródło: comment_1611512996B1NKtW6eUjvjzw04Ltuhik.jpg

Pobierz