Wpis z mikrobloga

tl;dr:


Często pytacie o to, czy korzystanie z okularów z filtrem światła niebieskiego do pracy z ekranami ma sens. Jest to pytanie jak najbardziej zrozumiałe, zwłaszcza że opinie dotyczące takich okularów są mocno podzielone, a jednocześnie bardzo rzadko pochodzą od osób, które takie użytkują. 

Optyką okularową zajmujemy się ponad 10 lat i, jako że korzystamy tylko z produktów sprawdzonych, również i ten temat postanowiliśmy podjąć ostrożnie. Wyszliśmy z założenia, że najlepszym sposobem na poznanie realnego wpływu korzystania z takich okularów, będzie uzyskanie opinii z "pierwszej ręki". Dlatego też kilka miesięcy temu stworzyliśmy zespół testowy, składający z 50 użytkowników wykopu. Przekazaliśmy im pierwszą wersję naszych okularów, a po kilku tygodniach zapytaliśmy o wpływ okularów na ich komfort.  

Poniżej małe podsumowanie, przedstawiające procent członków zespołu testowego, którzy zauważyli poprawę problematycznych dla siebie elementów uzyskaną dzięki użytkowaniu okularów z filtrem światła niebieskiego: 

ogólna poprawa komfortu widzenia: 98%
ograniczenie uczucia pieczenia oczu: 86%
ograniczenie uczucia suchości oczu: 85%
poprawa jakości widzenia: 80%
ograniczenie zaczerwienienia oczu: 83%
ograniczenie łzawienia: 88%

Na podstawie tych opinii można wnioskować, że okulary z takim filtrem nie są produktem „cudownym”, rozwiązującym wszystkie życiowe problemy (jak można czasami przeczytać na stronach producentów), ale mają realny wpływ na komfort. Wrażenia członków zespołu testowego pozwoliły nie tylko na określenie sensowności istnienia takiego rozwiązania, ale również na jego ulepszenie, dzięki czemu powstał ostateczny produkt - lanke screen, uniwersalne (bez mocy korekcyjnej) okulary do pracy z ekranami. 

#rozdajo: Jako że kilka dni temu wystartowaliśmy, mamy dla was trzy pary okularów lanke screen. Wystarczy zapulsować ten wpis (zielonki nie biorą udziału), losowanie trzech użytkowników w najbliższy wtorek o godzinie 21:00 (mirkolos).

Zasady są proste i nie wymagamy nic więcej poza plusowaniem, ale fajnie będzie, jeśli odwiedzicie też nasz sklep online: lanke.pl

Jeśli użytkujecie okulary z filtrem światła niebieskiego - dajcie znać, jakie są wasze wrażenia i co myślicie o ich wpływie na komfort.

#okulary #okularyboners #technologia
  • 125
@lanke sprzedajcie okulary do pracy przy komputerze nie uwzględniając, że większość już nosi okulary korekcyjne. Na waszej stronie nie widzę opcji zamówienia szkieł korekcyjnych co z automatu je wykreśla.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lanke:

Dlatego też kilka miesięcy temu stworzyliśmy zespół testowy, składający z 50 użytkowników wykopu.

Czyli testowane na zwierzętach ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@lanke: mam jakiś podobny* filtr (do monitorów) na swoich korekcyjnych okularach, niestety lekko zmieniają mi barwę białego, nie jest idealny biały a lekko kremowy. Przy Waszych filtrach to samo jest?
@lanke: ekhm,. Macie może charakterystykę światła, które przechodzi przez soczewkę? ( Chyba tańsze do zrobienia niż 50 par okularów.) Chciałbym sobie porównać to z darmowym fluxem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lanke: noszę okulary korekcyjne w jednej soczewce 3,5 w drugie 1,75. Szkła fotochromy z powłoką antyrefleksyjną, aby nie wyglądać jak Jaruzelski. Jak się przyciemniają to są niebiesko- fioletowe. Czy powłoka światła niebieskiego wchodzi w skład powłoki antyrefleksyjnej, a jeśli nie to czy można jeszcze ją dołożyć?
kulu - @lanke: noszę okulary korekcyjne w jednej soczewce 3,5 w drugie 1,75. Szkła fo...

źródło: comment_1611514775mX3Uzg4mhJfJ5mY6AydH9g.jpg

Pobierz
@lanke chciałbym zdobyć takie okulary. Jeśli nie uda się wygrać to prawdopodobnie kupię żonie, bo często korzysta do samego zaśnięcia z laptopa/telefonu. Tylko pytanie, czy takie okulary nadadzą się dla żonki, jeśli ma sporą wadę i astygmatyzm?
@lanke: Takie moje spostrzeżenie- wiem, że to są dodatkowe koszta, ale na przyszłość proponuję różnych modeli prezentujących okulary, o różnych kształtach twarzy. Wtedy i same okulary wyglądają korzystniej i ludziom też łatwiej będzie dobrać pod siebie odpowiedni model, bo dobranie kształtu okularów pasujących do kształtu twarzy, to chyba największa zmora wszystkich ludzi ( ͡º ͜ʖ͡º)
@lanke: Od ponad roku męczę się z przewlekłym Zespołem Suchego Oka , głównie przez siedzenie przed komputerem.

Poczekam na opinie mirków i sam chętnie zakupie parę olpe noir :)
@lanke akurat miałem na wakacje wymieniać okulary i szukam ciekawej firmy. Jak dotąd byłem za Muscatami ale wasze tez wyglądają w pyte
@lanke: mam takie okulary, i skłamałbym gdybym stwierdził, że jest to jakaś wielce zauważalna różnica. Pracuję sporo przy kompie i mam wrażenie, że oczy są tak samo zmęczone.