Wpis z mikrobloga

tl;dr:


Często pytacie o to, czy korzystanie z okularów z filtrem światła niebieskiego do pracy z ekranami ma sens. Jest to pytanie jak najbardziej zrozumiałe, zwłaszcza że opinie dotyczące takich okularów są mocno podzielone, a jednocześnie bardzo rzadko pochodzą od osób, które takie użytkują. 

Optyką okularową zajmujemy się ponad 10 lat i, jako że korzystamy tylko z produktów sprawdzonych, również i ten temat postanowiliśmy podjąć ostrożnie. Wyszliśmy z założenia, że najlepszym sposobem na poznanie realnego wpływu korzystania z takich okularów, będzie uzyskanie opinii z "pierwszej ręki". Dlatego też kilka miesięcy temu stworzyliśmy zespół testowy, składający z 50 użytkowników wykopu. Przekazaliśmy im pierwszą wersję naszych okularów, a po kilku tygodniach zapytaliśmy o wpływ okularów na ich komfort.  

Poniżej małe podsumowanie, przedstawiające procent członków zespołu testowego, którzy zauważyli poprawę problematycznych dla siebie elementów uzyskaną dzięki użytkowaniu okularów z filtrem światła niebieskiego: 

ogólna poprawa komfortu widzenia: 98%
ograniczenie uczucia pieczenia oczu: 86%
ograniczenie uczucia suchości oczu: 85%
poprawa jakości widzenia: 80%
ograniczenie zaczerwienienia oczu: 83%
ograniczenie łzawienia: 88%

Na podstawie tych opinii można wnioskować, że okulary z takim filtrem nie są produktem „cudownym”, rozwiązującym wszystkie życiowe problemy (jak można czasami przeczytać na stronach producentów), ale mają realny wpływ na komfort. Wrażenia członków zespołu testowego pozwoliły nie tylko na określenie sensowności istnienia takiego rozwiązania, ale również na jego ulepszenie, dzięki czemu powstał ostateczny produkt - lanke screen, uniwersalne (bez mocy korekcyjnej) okulary do pracy z ekranami. 

#rozdajo: Jako że kilka dni temu wystartowaliśmy, mamy dla was trzy pary okularów lanke screen. Wystarczy zapulsować ten wpis (zielonki nie biorą udziału), losowanie trzech użytkowników w najbliższy wtorek o godzinie 21:00 (mirkolos).

Zasady są proste i nie wymagamy nic więcej poza plusowaniem, ale fajnie będzie, jeśli odwiedzicie też nasz sklep online: lanke.pl

Jeśli użytkujecie okulary z filtrem światła niebieskiego - dajcie znać, jakie są wasze wrażenia i co myślicie o ich wpływie na komfort.

#okulary #okularyboners #technologia
  • 125
@lanke: używam takich szkieł, wcześniej do pracy z komputerem nie używałem ich ponieważ pracowałem z grafikami, gdzie liczy się odpowiednie odwzorowanie barw, a ze szkłami które zmieniają białe na żółte było to ciężkie. Teraz trochę się przebranżowiłem, również spędzam po 10/12h przed monitorami, ale komfort jest odczuwalny i to chyba najbardziej wieczorami
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lanke: mam jakiś podobny* filtr (do monitorów) na swoich korekcyjnych okularach, niestety lekko zmieniają mi barwę białego, nie jest idealny biały a lekko kremowy. Przy Waszych filtrach to samo jest?

@Kordus: jeśli wycinasz ze światła fragment widma to nie ma opcji żeby nie zmienił się kolor. Wszystkie tego typu produkty tak mają, barwy robią się cieplejsze.
@MasterYoda: Tak myślałem, denerwujące to jest czasem. Szczególnie kiedy dostrzegasz inna barwę/temperaturę kolorów nowych ścian w łazience podczas kąpieli ()
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lanke: zastanawiam się właśnie nad jakimiś zerówkami z filtrem ponieważ całe dnie przesiaduje w pracy w szkole, a wiadomo świetlówki, monitory i rzutniki. Często moje oczy są zmęczone. Takie okulary pomogą?
@lanke: Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad sprawdzeniem w praktyce okularów: Kilka godzin dziennie przy komputerze, sztucznym oświetleniu robi swoje, latka lecą i oczy często mam zmęczone. Mimo, ze staram się robić co jakiś czas przerwy, ćwiczyć oczy (np , skupianie wzroku na obiektach w dalszej długoościści itd.) to często na koniec dnia i tak oczy pieką jakbym mydło sobie wtarł.
@maverick09877: nasze okulary nie posiadają mocy korekcyjnej - jeśli taka jest potrzebna najlepiej udać się do optyka, który może takie wykonać.

@cienki7: będziemy pracować nad zmniejszeniem ceny wysyłki wewnątrz UE. Czy chcesz, żebyśmy dali Ci znać, kiedy się to nam uda?

@Baakedr: postaramy się takie w niedługim czasie wprowadzić!