Wpis z mikrobloga

tl;dr:


Często pytacie o to, czy korzystanie z okularów z filtrem światła niebieskiego do pracy z ekranami ma sens. Jest to pytanie jak najbardziej zrozumiałe, zwłaszcza że opinie dotyczące takich okularów są mocno podzielone, a jednocześnie bardzo rzadko pochodzą od osób, które takie użytkują. 

Optyką okularową zajmujemy się ponad 10 lat i, jako że korzystamy tylko z produktów sprawdzonych, również i ten temat postanowiliśmy podjąć ostrożnie. Wyszliśmy z założenia, że najlepszym sposobem na poznanie realnego wpływu korzystania z takich okularów, będzie uzyskanie opinii z "pierwszej ręki". Dlatego też kilka miesięcy temu stworzyliśmy zespół testowy, składający z 50 użytkowników wykopu. Przekazaliśmy im pierwszą wersję naszych okularów, a po kilku tygodniach zapytaliśmy o wpływ okularów na ich komfort.  

Poniżej małe podsumowanie, przedstawiające procent członków zespołu testowego, którzy zauważyli poprawę problematycznych dla siebie elementów uzyskaną dzięki użytkowaniu okularów z filtrem światła niebieskiego: 

ogólna poprawa komfortu widzenia: 98%
ograniczenie uczucia pieczenia oczu: 86%
ograniczenie uczucia suchości oczu: 85%
poprawa jakości widzenia: 80%
ograniczenie zaczerwienienia oczu: 83%
ograniczenie łzawienia: 88%

Na podstawie tych opinii można wnioskować, że okulary z takim filtrem nie są produktem „cudownym”, rozwiązującym wszystkie życiowe problemy (jak można czasami przeczytać na stronach producentów), ale mają realny wpływ na komfort. Wrażenia członków zespołu testowego pozwoliły nie tylko na określenie sensowności istnienia takiego rozwiązania, ale również na jego ulepszenie, dzięki czemu powstał ostateczny produkt - lanke screen, uniwersalne (bez mocy korekcyjnej) okulary do pracy z ekranami. 

#rozdajo: Jako że kilka dni temu wystartowaliśmy, mamy dla was trzy pary okularów lanke screen. Wystarczy zapulsować ten wpis (zielonki nie biorą udziału), losowanie trzech użytkowników w najbliższy wtorek o godzinie 21:00 (mirkolos).

Zasady są proste i nie wymagamy nic więcej poza plusowaniem, ale fajnie będzie, jeśli odwiedzicie też nasz sklep online: lanke.pl

Jeśli użytkujecie okulary z filtrem światła niebieskiego - dajcie znać, jakie są wasze wrażenia i co myślicie o ich wpływie na komfort.

#okulary #okularyboners #technologia
  • 125
@Ryptun: biorąc pod uwagę zabarwienie soczewek (a jednocześnie prawdopodobnie filtrowany zakres światła widzialnego), są to bardziej okulary do jazdy w czasie zmierzchu, typu "Blue Blocker", lub okulary ochronne mające na celu podniesienie kontrastu. W zależności od realnie filtrowanego zakresu można z nich korzystać również do pracy z ekranami, jednak bardzo mocno wpływają one na postrzeganie barw.
@dziendobrry: we wpisie przedstawiliśmy zestawienie opinii i wrażeń dotyczących subiektywnej poprawy (lub jej braku) konkretnych elementów, uzyskanych podczas użytkowania okularów.
Na podstawie tych opinii można wnioskować, że okulary z takim filtrem nie są produktem „cudownym”, rozwiązującym wszystkie życiowe problemy (jak można czasami przeczytać na stronach producentów), ale mają realny wpływ na komfort.

we wpisie przedstawiliśmy zestawienie opinii i wrażeń dotyczących subiektywnej poprawy (lub jej braku) konkretnych elementów, uzyskanych podczas użytkowania okularów.


@lanke: na podstawie tych opinii nie można wnioskować, że mają realny wpływ na komfort. Realny wpływ na komfort mogłyby mieć
@lanke: nosze okulary z filtrem niebieskim i powiem tak, do pracy przy np. Obrobce zdjęć się nie nadają, nadają pomarańczową barwę przez co ustawienie balansu bieli jest utrudnione, dodatkowo światło np latarni albo samochodów w nocy dostaje powidok/bliki w kolorze właśnie filtra czyli niebieskim. Natomiast na plus oczy mniej się męczą przed komputerem i zdecydowanie rzadziej muszę wspomagać się kroplami...
Nie wiem czy może technologia się zmieniła i te opisywane przezemnie
CrucialDamisss - @lanke: nosze okulary z filtrem niebieskim i powiem tak, do pracy pr...

źródło: comment_1611499422kH4fYKDDrS7wYUUyj7In6h.jpg

Pobierz
@lanke: mam od 3 lat i polecam, nie sądziłem że zmiana zwykłych korekcyjnych z filtrem tak zmieni samopoczucie podczas pracy przed komputerem. Z chęcią wygram bo moje rozwaliłem i od 2 tygodni męczę się bez ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@CrucialDamisss: czy Twoje okulary mają też moc korekcyjną? Na powstawanie odbić bardzo często wpływa krzywizna samych soczewek wynikająca z korekcji lub po prostu ich budowy. Jeśli chodzi i zmianę postrzeganie barw to masz tutaj jak najbardziej rację - filtr światła niebieskiego, wpływa "ocieplenie" barw i wynika to z charakterystyki samego filtra.
@lanke: to ja jeszcze poproszę badania w drugą stronę - specjalnie spreparowane ekrany emitujące więcej światła niebieskiego i sprawdzenie, czy komfort będzie gorszy. taki eksperyment myślę też by dużo dał.