Wpis z mikrobloga

Psy są mądrzejsze od kotów, taka prawda, wszystko o tym świadczy - kora mózgowa psów ma dwa razy więcej neuronów niż kotów, poza tym psa można wyszkolić aby ratował ludzi, szukał narkotyków itp. a kota jedynie aby srał do kuwety a nie na dywan.
Śmieszy mnie, gdy kotoluby przypisują im jakieś z dupy wzięte, ludzkie cechy, np. indywidualizm, niezależność, podczas gdy to po prostu durne zwierzę, bezwględny drapieżnik, który wydziela o wiele mniej oksytocyny podczas kontaktu z człowiekiem niż pies.
#koty #takaprawda #psy #niepopularnaopinia
Pobierz Ikarus_260 - Psy są mądrzejsze od kotów, taka prawda, wszystko o tym świadczy - kora ...
źródło: comment_1611342240ZUiw0giO9eicXYeYzNQHkG.jpg
  • 32
@Ikarus_260: stwierdzam brak ( ͡° ͜ʖ ͡°) lubię i psy i koty. Nigdy nie zrozumiem tych "wojenek" między miłośnikami psów i kotów. Zwierzak to zwierzak, co kto lubi, oba są fajne i dają dużo radości. W całym swoim życiu jak do tej pory miałam 14 psów (suka raz się oszczeniła z dużym miotem, jednego sobie zostawiliśmy, więc w gruncie rzeczy miałam łącznie 4 psy, bo młode to
@Ikarus_260: a ja tam wolę koty niż psy, są bardziej przewidywalne w swoich zachowaniach
większość kotów w najgorszym razie ucieka przed obcym, a pies? a #!$%@? wie jak się zachowa, może na ciebie skoczy żeby cię oblizać, może zechce #!$%@?ć cię w gardło, może zacznie szczekać jak #!$%@?, może z piskiem ucieknie za nogi właściciela
@Sandrinia: Po prostu irytuje mnie, że na wypoku jest cała masa ludzi, którzy hejtują psy, chcą wręcz zakazu ich posiadania, a kompletnie im nie przeszkadza, że osiedlowy kot puszczony luzem sra gdzie popadnie i nikt tego nie sprząta, masowo zabija wszystko co żyje i przebywa w jego zasięgu i ogólnie jego niszczycielska działalnosć jest niedoceniana w porównaniu do psów, które są kozłami ofiarnymi wykopków. ( ͡° ͜ʖ ͡°
@Pangia: W sumie zawsze, gdy atakował mnie pies, wiedziałem mniej więcej o co mu chodzi i byłem w stanie to przewidzieć(nerwowe machanie ogonem, szczerzenie zębów itp.). Natomiast ataki kotów(które były co prawda mniej groźne, bo ograniczały się do podrapania mi spodni kocią łapą itp.) zawsze były niezrozumiałe i nieoczekiwane. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Pangia: Twoje zdanie jest wynikiem tylko i wyłącznie tego, że nie umiesz w mowę ciała psów. Psy są super przewidywalne, to jest niezwykle rzadkie, żeby pies zaatakował bez powodu (nie jest niemożliwe, ale zazwyczaj albo jest to spowodowane problemem zdrowotnym albo błędami wychowawczymi) - za każdym atakiem idzie szereg sygnałów. Koty za to często mają zajebiste zagrywki typu uścisk niedźwiedzia - pokaże Ci brzuszek do głaskania, myślisz sobie że fajny spoczko
@matra: bo kot jest drapieżnikiem a pies się udomowił i jest po prostu głupi i zdany na łaskę i niełaskę człowieka
mnie #!$%@? mowa psów, jak widzę że stoi se taki jeden i się mną interesuje a jego #!$%@? właściciel ciągnie go na siłę ględząc pod nosem „fafik zostaw pana” to sam pierwszy kucnę i wyciągnę rękę żeby se mnie powąchał i zaspokoił swoją ciekawość
zresztą u różowej w domu jest
Co to w ogóle za porównanie. 2 zupełnie różne zwierzęta. Może porównany słonia i jelenia i zaczniemy się zachwycać nad tym jaki to słoń jest wielki? XD