Wpis z mikrobloga

Cześć baknsterowe Mirabelki i Mirki.

Mam kredyt hipoteczny, oprocentowanie zmienne, spłacam go już z 5-6 lat, generalnie bezobsługowa dla mnie rzecz, zabierajo z konta i nie ma. Dostałem dziś od banku propozycję przejścia na oprocentowanie stałe na okres 5 lat. Nie mam jeszcze żadnych konkretnych danych prócz proponowanego oprocentowania (1,965%), jutro będę dzwonił i prosił o przysłanie aneksu.
Pytanie dla bardziej ogarniętych w sztuczkach i kruczkach banków: jakich prób zrobienia mnie w "bambuko" mogę się w tym aneksie albo w całej tej akcji spodziewać? Na co zwrócić uwagę? Gdzie może być ukryta prawda? ( ͡° ͜ʖ ͡°)-

#kredythipoteczny #banki #finanse
  • 15
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jason_Stafford: Jeden rabin powie tak, drugi powie nie.
Bardziej pytałem jednak nie czy warto (bo tego pewnie nikt na 100% nie wie) a w jaki sposób jeśli bym się zdecydował bank może mnie dojechać po upływie tych 5 lat albo co ciekawego mogą ukryć w aneksie dojeżdżając mnie w ciągu tych 5 lat. Nie mówię o prostych rzeczach które sobie mogę policzyć a bardziej o czymś na co przeciętny człowiek
  • Odpowiedz
@phty: zobacz, czy nie dodadzą zapisu o prowizji za wcześniejszą spłatę, albo jakiejś opłaty za aneks albo coś.
Ryzyko jest jeszcze takie, że za 5 lat dostaniesz kolejną propozycję albo stałe, albo zmienne i cholera wie jaką wtedy marżę Tobie zaproponują. Co jeśli po 5 latach bank do Ciebie wróci z propozycją 5 albo 6%?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@phty: z tego co kojarzę jakieś rozporządzenie chyba wyszło, że wszystkie banki muszą teraz w ofercie mieć stałe stopy. Niekoniecznie chcą Cię tym zrobić w bambuko. Dodatkowo bank proponuje to, co ma, bo RPP "nie wyklucza dalszego obniżania stóp".
  • Odpowiedz
z tego co kojarzę jakieś rozporządzenie chyba wyszło, że wszystkie banki muszą teraz w ofercie mieć stałe stopy.


@OsSikorskiego: To nowelizacja Rekomendacji S. KNF z uwagi na panującą sytuację wydłużył bankom komercyjnym termin do 30 czerwca 2021 na wprowadzenia kredytów ze stałym oprocentowaniem. Co ciekawe możliwa będzie również zmiana oprocentowania kredytu ze zmiennego na stałe.

Pytanie dla bardziej ogarniętych w sztuczkach i kruczkach banków: jakich prób zrobienia mnie w "bambuko"
  • Odpowiedz
wszyscy czekają czy komisja europejska wskaże parametr i jaki i czy uzna że zastępuje Wibor.... jeśli tego ostatniego nie zrobi będzie wesoło
  • Odpowiedz