Wpis z mikrobloga

Zawsze smutno mi się czyta na wykopie komentarze osób, które popierają i usprawiedliwiają cenzurę, chcą rozwoju państwa policyjnego, dalszego ograniczania wolności i jeszcze wierzą, że to "dla naszego dobra". Bo wirus. Bo wszyscy tak robią. Bo "eksperci" tak mówią. Bo tak trzeba.

Często spotykam tez głosy wyśmiewające protesty lub jakiekolwiek obywatelskie nieposłuszeństwo, bo to albo "szury" albo "lewaki"- zależy z której strony spojrzeć. Ludzie zamiast się zwrócić przeciwko totalitaryzmowi zajęci są obrzucaniem się nawzajem błotem.

Czy ktoś tu jeszcze pamięta protesty przeciwko ACTA ze stycznia 2012?
(właśnie mija równo 9lat) - Cały internet zjednoczony i tłumy młodzieży protestujące przeciwko ograniczaniu wolności słowa, kontroli i cenzurze? To było tylko 9 lat temu.
I ten transparent - "Nie zrobicie z nas bydła".- no to chyba coś niestety poszło nie tak.

Przykro po prostu obserwować jak szybko to poszło, wystarczył wirus o śmiertelności 0,5%.

#koronawirus #protest #cenzura
mrfavor - Zawsze smutno mi się czyta na wykopie komentarze osób, które popierają i us...
  • 10
@mrfavor: Eksperci mają za zadanie mówić to, co jest zgodne ze stanem faktycznym i naukowym a nie to, co ciebie ucieszy i będzie zgodne z twoim poglądem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Stallion45: "Znasz osobiście kogoś kto popierałby ten cały covidowy syf?"

Ja niestety znam. Ba, znam ludzi, którzy popierają taki zamordyzm jak paszport szczepień czy ograniczenia w podróży dla nieszczepionych. Jednocześnie oczywiście nie przeszkadza im to, że sami nie są zaszczepieni wszystkimi innymi zalecanymi szczepionkami co dowodzi, że są hipokrytami i tak naprawdę nie zależy im na zdrowiu i bezpieczeństwie.

A wiesz co jest jeszcze gorsze? Że to często młodzi ludzie po
@xiv7:
A czy ja im bronię mówić? Nie o tym był mój wpis i szkoda też, że nie dostrzegłeś, że dałem cudzysłów.
Ja to tylko tu zostawie:

Brytyjczycy nie powinni przytulać swoich dzieci nawet po zaszczepieniu, podkreślił ekspert, pośród ostrzeżeń, że miliony prawdopodobnie zaczną ignorować zasady blokowania koronawirusa, gdy otrzymają szczepionkę.

https://www.standard.co.uk/news/uk/lockdown-rules-likely-ignored-vaccine-rollout-b900242.html

-odmawiajmy seksu, jeśli nasz partner ma objawy COVID-19,

nie całujmy się podczas wykonywania czynności seksualnych,

podczas seksu i
mrfavor - @xiv7: 
A czy ja im bronię mówić? Nie o tym był mój wpis i szkoda też, że ...

źródło: comment_1611328206YHabp9TNxjYG9Jm1SA4dYi.jpg

Pobierz
@Krupier:
Jest też wiele osób, które wprwadzie nie popiera zamordyzmu, ale nie potrafi mu się przeciwstawić choćby w najmniejsym stopniu. Boją się opinii innych ludzi, mandatów( nielegalnych), ulegają konformizmowi, sile autorytetu, chcą mieć po prostu święty spokoj itd. I często trwając w ten sposób- pod wpływem dysonansu poznawczego- żeby usprawiedliwic swoją postawę- modyfikują swoje pierwotne przekonania tak aby dostosować je do swoich czynów i codziennych zachowań i zaczynają wtedy już naprawdę