Wpis z mikrobloga

Cześć Mireczki, czy ktoś z was mógłby mi podpowiedzieć jak zaprojektować i jakie sprzęty wybrać do nagłośnienia w salonie? Salon z jadalnią, otwarty, wysokość to mniej więcej 270, mniej więcej ponieważ to stary dom w trakcie przebudowy i nie wiem do końca jak to dokładnie wyjdzie. Póki co mogę zrobić wszystko więc każda podpowiedź do rozważenia.
#budujzwykopem #budownictwo #audio
Pobierz Albus-Mumblecore - Cześć Mireczki, czy ktoś z was mógłby mi podpowiedzieć jak zaproje...
źródło: comment_1611181465KMCFxArf4FqzxQbyUjdpcu.jpg
  • 10
Najchętniej wszystko bym poukrywał żeby tak nie stało na widoku.


@Albus-Mumblecore: czyli nie zależy Ci w ogóle na dźwięku? Jeżeli tak to sobie kup tam cokolwiek, nawet soundbara. Jeżeli jednak Ci zależy to nie jesteś w stanie tego schować nie da się. A wbrew pozorom kolumny mogą być ładnym dodatkiem, modeli jest bardzo dużo.

W przypadku chęci zrobienia pełnego kina, czyli w sytuacji gdy głównie filmy oglądasz proponuje od razu iść
Niestety głośniki sufitowe Atmos dla wersji .2 i .4 są w różnych miejscach sufitu.


@CAPSLOCKTEAM: w twoim wypadku rób system 5.1.4 albo 5.2.4, na system 7.x.x nie masz zbytnio miejsca. Nie ma gdzie postawić głośnika po prawej stronie kanapy gdyż masz tam przejście.
I nie podałeś wymiarów pomieszczenia.
@Albus-Mumblecore: 2 duże kolumny z przodu, ampli, subwoofer - tył czy przód? Puść przewodu na te dwie opcje. Kolumny z tyłu + 2 w suficie. Do wszystkiego kable i zdjęcia instalacji. Będziesz chciał zrobić głośniki to wytniesz kg w suficie i włożysz - nie to zostaną niepodpięte kable :)