Wpis z mikrobloga

Appka, którą da radę skompilować na ubuntu, nie skompilujesz od tak na redhacie


@crazy_wolf: To ciekawe, że nie skompilujesz na RedHata appki, którą skompilowałeś na Ubuntu PO TYM, jak była skompilowana na Fedorze (bo taki jest najczęściej ciąg - co jest w poniedziałek na Fusion, w sobotę na PPA).

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kotlet_2137_schabowy: nawet nie chcę mi się tłumaczyć błędu twojego rozumowania. Problemy z dźwiękiem pod Windowsem to problemy nietechnicznych użytkowników, których często przerasta mikser dźwięku dla aplikacji, albo pokrętło głośności. Większość ich problemów da się naprawić wyklikując w graficznym interfejsie parę ustawień, natomiast problem pod linuksem to problemy ludzi, którzy są techniczni i sugerowane odpowiedzi to grzebanie w plikach konfiguracyjnych z nieintuicyjnym nazewnictwem, aby na koniec po nieudanych próbach wszyscy na forum
Problemy z dźwiękiem pod Windowsem to problemy (99/100) użytkowników, których przerasta (swoją drogą ************) mikser dźwięku. Natomiast 99/100 problemów pod linuksem to problemy ludzi "porzuciłem rozwiązania korpo (jakby linuks nie był koprpo, robiony przez korpo dla korpo*), od czterech dni jestem na linuksie (Jakim cudem?) 14.04"

W obydwu wypadkach, w 102 przypadkach na 100, rozwiązaniem jest "wyłącz HDMI".


@sidhellfire:
zgaduję, że każda technologia młodsza niż 5 lat jest pod nixami #!$%@? ... wiadomo open source


Obecnie każda nowa technologia jest robiona na linuksach, przynajmniej tak robi Google, Microsoft,
Nvidia... Wszystkie praktycznie nowe drukarki są open source (to open source od Apple).

@sidhellfire:
@sidhellfire to jak chcesz wytłumaczyć mój problem z dźwiękiem? Grzebałem we wszystkich windowsowych ustawieniach z dźwiękiem, w panelu tym z 7 i w tych ustawieniach z 10 we wszystkim i nic tam źle nie było, a dźwięk był widocznie za cichy na obu kartach dźwiękowych. Chrome, czy gierki miałem głośność ustawioną na maksa w mikserze, głośność systemu też na maksa, sterowniki zaktualizowane, bez możliwości cofnięcia do poprzedniej wersji i magicznie z dnia
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@walenty-merkel: mam Ciebie na czarno, bo nie potrafisz napisać posta tak, aby nie był bełkotem. Może odstaw komputer na jakiś czas dla swojego dobra i poświęć odrobinę czasu na socjalizację.

Ps wyłączenie hdmi to nie jest rozwiązanie problemu, tylko obejście go i to makabryczne. Samo wyłączenie wyjścia HDMI też nie jest kwestią dwóch kliknięć.

@Kotlet_2137_schabowy: nie wiem nic o Twoim sprzęcie i konfiguracji, a pomoc techniczna to temat na osobny
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kotlet_2137_schabowy: no zakładam, że skoro jesteś taki przekonany, że się znasz na czymkolwiek, to zakładam że należysz do tego promila osób, których problem nie jest trywialny. Bardziej obawiam się, że instalując jakieś niekompatybilne sterowniki narobiłeś ciężkich do wykrycia konfliktów w sterownikach, bo chciałeś być mądrzejszy niż Windows Update.
@sidhellfire no nie instalowałem sterowników, Windows stwierdził po naciśnięciu aktualizuj, że są najnowsze, pod spodem jest powróć do poprzedniej wersji czy coś takiego, tylko tego nie można kliknąć, więc nie próbowałem "być mądrzejszy niż windows update". Przez windowsa muszę kupić zewnętrzną kartę dźwiękową, żeby nie używać sterowników windowsowych, tylko tych producenta. Wtedy dopiero będzie mi zawsze działać.
@sidhellfire: Trzecia podstawowa "naprawa" (pomijam "włącz i wyłącz") dźwięku w linuksach po włączeniu dźwięku i zgłośnieniu to wyłączenie domyślnego HDMI w ustawieniach PA, jeżeli się używa USB lub dżeka. Jest to prostackie. Się odhacza.

@walenty-merkel: Ja prywatnie dużo rzeczy sobie rzeźbię sam. Jeżeli nie ma natywnych paczek w OS-ie, to próbuję je budować, i wtedy widzę jaki syf jest w Linuxach najbardziej niestety. A robienie paczek to nie jedyny przykład, tak jest praktycznie w każdej części systemu. Nawet głupie menadżery logowania nie są ze sobą zgodne jak się zmieni ich wersję, czy dystrybucję (na jedno w sumie wychodzi).
@crazy_wolf: Pewnie RH, Novell, Google, MS, Nvidia się zmówiły, żeby robić opensource'owy syf Linusowi koło Linuksa i żeby superserwery Chińczykom nie działały. Ale tylko koło Linuksa, koło Win nie, tam wszystko działa, tylko... nikt nie pamięta jak leci kod MSO.