Wpis z mikrobloga

Swego czasu udało mi się zrealizować projekt kierownicy kompatybilnej z bazami Thrustmaster zaraz po tym, jak zakupiłem drukarkę 3D. Poprzedni projekt wyszedł moim zdaniem co najmniej mmm... kitowo, dlatego nauczony doświadczeniem postanowiłem zabrać się za projekt drugiej kierownicy: Audi RS DTM.

Chcę serdecznie podziekowac tutaj użytkownikowy @euklides za wycięcie z aluminium przedniej płyty kierownicy. Poprzedni front był wydrukowany i nie trzymał sztywności, więc mocno to poprawi jakość.

Jeszcze jestem pewien do końca konfiguracji nowej kierownicy, ponieważ posiadam wyświetlacz Nextion (kompatybilny z Simhub) i fajnie by było go jakoś do całości dołożyć.

Ogólnie zakładam w projekcie takie rzeczy:
- użycie arduino (tak, tak, e-papieros) do obsługi elektroniki,
- wydrukowanie mocowanie thrustmaster oraz tylnej obudowy,
- oklejenie płyty aluminiowej taśmą winylową imitującą włókno weglowe,
- obszycie/oklejenie uchwytów zamszem/alcantarą (z tym będzie chyba spory problem),
- jakby się dało ogarnąć wyświetlacz, to mam 2 moduły bluetooth i spoko by było, żeby kierownica nie potrzebowała osobnego kabla do obsługi
- może udałoby się ogarnąć jakieś diody do obrotów lub wyświetlacze segmentowe.

Będę zamieszczał progres na osobnym tagu #simracerbuduje. Jak ktoś ma jakieś sugestie czy pytania to śmiało!

PS: Z góry sory za #!$%@? stół.

#simracing #diy
Lerain - Swego czasu udało mi się zrealizować projekt kierownicy kompatybilnej z baza...

źródło: comment_1611171447CbINrjoKYdPkcl5JokaiE5.jpg

Pobierz
  • 3