Wpis z mikrobloga

Waszym zdaniem jakie studia dają największą szansę na znalezienie pracy? Jakie są najbardziej wartościowe na rynku pracy?

Jak przeglądam oferty, to zauważyłem że studia na kierunku budownictwo, architektura, inżynieria produkcji, zarządzanie, finanse nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pracy. Ale za to studia takie jak chemia, fizyka, oceanotechnika, i inne wymyślne gówna to już można dyplom chować do szuflady. Specjalizacja nie ma większego znaczenia przy studiach. Możecie być np. Fizykami o specjalności energii odnawialnej to nie znajdziecie pracy. Bo przy OZE wolą kogoś po energetyce ze jakąś specjalizacją bez wartości.


#studia
#praca
#pracabaza
#studbaza
  • 24
  • Odpowiedz
@MilionoweMultikonto: Mam umiejętności miękkie na poziome ziemniaka, a po studiach (automatyka i robotyka) ze znalezieniem pracy problemu nie miałem. I to właśnie te studia plus odrobina mojego zainteresowania tematem dały mi pierwszą pracę.
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk: Człowieku jakie studia? to tylko przedłużanie dzieciństwa, chcesz mieć konkret robotę i zarobki to zawodówka albo się dobrze zakręcić kolo specjalisty. Stolarz, elektryk, mechanik samochodowy, wykończeniówka ew. inna konkretne branża budowlana itp.
  • Odpowiedz
@Balrog94: No nie wiem, trening czyni mistrza, jak ktoś nie ma poważnych problemów natury zdrowotnej to da się wyuczyć. Tylko średniemu specjaliście łatwiej jest zarobić dużą sumę, jak dobremu inżynierowi się wykształcić, zdobyć doświadczenie i wtedy znaleźć dobrze płatną pracę :) Poza tym jest ryzyko, że za kilka lat zmieni się technologia czy warunki pracy i jak myślisz komu lepiej się będzie dostosować?

@Wsciekle_piesci_meza: Taka robota nie zawsze wiąże się
  • Odpowiedz
@Mars775: Inżynierem nie jest się raz na zawsze. Koniec studiów to tak naprawdę początek nauki, więc to, że technologia się zmieni nie jest problemem. Ludzie, którzy w automatyce są od 20, czy 30 lat są zazwyczaj świetnymi automatykami, pomimo tego, że na początku ich kariery dosłownie wszystko było inne.
A co do przebiegu "kariery" to wydaje mi się, że i u fachowca i u inżyniera może ona wyglądać podobnie, z tym,
  • Odpowiedz
@KosmicznyPolityk:

studia na kierunku budownictwo, architektura, inżynieria produkcji, zarządzanie, finanse nie powinny mieć problemu ze znalezieniem pracy.


Pracę to może znaleźć każdy, kto się pracować nie boi, tylko wydaje mi się, że zawodowym celem powinno być zarabianie dobrych pieniędzy, a nie samo znalezienie pracy. Raczej nie skupiałbym się jakie są najlepsze studia, tylko jakie są najbardziej przydatne umiejętności, które można nabyć. Przy czym statystycznie osoby z dyplomem studiów wyższych zarabiają więcej,
  • Odpowiedz
@wutermelon: ale studia wyższe nie sa rowne innym studiom wyższym
I tym sposob np. Ida ludzie na politechnike na kierunek scisly np. Mechanike nie znajdzie pracy, lub znajdzie ta prace za smieszne pieniadze , a osoba po np. Zarzadzaniu znajdzie duzo szybciej i za duzo wyzsze pieniadze a perspektywa rozwoju tez jest calkiem inna niz po takiej wlasnie mechanice, po prostu lepsza

@Wsciekle_piesci_meza: znam wiele osob po chemii i wszystkie
  • Odpowiedz