Wpis z mikrobloga

Mój challenge na upgrade komputerka, będę używała tagu #gpuchallenge jeśli ktoś by chciał obserwować ( ͡ ͜ʖ ͡)
- Kupić 3060Ti w cenie MSRP✅
- Sprzedać 1080Ti w cenie powyżej ceny zakupu 3060Ti ☐
- Kupić 3070 w cenie MSRP ☐
- Sprzedać 3060Ti w cenie powyżej ceny zakupu 3070 ☐
- Kupić 3080 w cenie MSRP ☐
- Sprzedać 3070 w cenie powyżej ceny zakupu 3080 ☐
3060Ti w cenie MSRP (1845,30zł + 50zł za przesłanie od parcel forwardera) zostało zakupione, wersja Founders Edition z Niemiec już do mnie jedzie, dziś dostałam numer do śledzenia przesyłki.
Jak tylko karta dotrze to wystawiam moją 1080 Ti na allegro ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Do zrobienia challenge skłoniły mnie osoby:

Użytkownik @przemek- za komentarze:

@lIII nie kupisz w tej cenie

@lIII no kliknij na to, zobaczysz xkoma za 2.1k z dostawą na luty

@lIII zapomnij

@lIII jedyna opcja to teraz sprzedać zakładając że potrafisz to zrobić po tej cenie jak mówisz , schować pieniądze do skarpety i kupić kartę luty/marzec


Użytkownik @Tekila_ za komentarze:

@lIII lel nikt normalny nie kupi od ciebie uzywanej 1080ti za 2k jak do wyboru ma serie 20xx i 30xx

@lIII napisalem nikt normalny ( ͡º ͜ʖ͡º)


Użytkownik @ReevoX za komentarz:

@lIII: Żebyś się nie przejechał, że kupią ci za tyle ti.

Nie zapominaj, że z tego co pamiętam jak kupisz kartę z niemiec/uk to jak kartę szlag trafi to będziesz musiał wysyłać ją oczywiście do niemieckiego sklepu. Jak dla mnie żaden deal :> Druga sprawa to upoluj sobie tą 3060 ti.


Użytkownik @Sigmanus za komentarz:

@lIII: Tam pewnie taka sama sytuacja xD Ogólnie wiara w to, że kupisz 3060ti poniżej 2k jest jeszcze bardziej optymistyczna niż to, ze ktoś za 1900 kupi 1080 ti


Użytkownik @kilo_wody_pod_stopa który twierdzi, że parcel forwarding nie działa XDDD

@lIII: parcel forwarding typu mailboxde nie działa, anulują ci zamówienie. Jedyna opcja to zamówienie na adres rodziny/znajomego.


I na koniec mój ulubiony użytkownik @testaccount9432 który twierdził, że karty sprzedadzą się w sekundę XD kiedy tak naprawdę były 15 minut.

@lIII: musisz użyć bota do zakupu takiej karty. Serio myślisz, że wejdziesz na stronę i tak po prostu kupisz? Na niemieckim ebay jest 12 sztuk po 600-1000 euro. Cały stock zejdzie w 1s.


#komputery #pcmasterrace #nvidia #kartygraficzne
lIII - Mój challenge na upgrade komputerka, będę używała tagu #gpuchallenge jeśli kto...

źródło: comment_1611089868C8tcQbcFdNUEXjaUHtqjxL.jpg

Pobierz
  • 47
  • Odpowiedz
@lIII: Uhm widzę, że zostałem przywołany. Miałem na myśli żebyś sobie upolowała rtx 3060 ti lub jakiegokolwiek innego rtx z serii 3000 w Polsce w cenie msrp;). Z Niemiec/Uk/Francji to żaden problem oprócz tego, że trzeba mieć pośrednika lub lecieć przez jakiś foward jak mailboxde. Tam karty wiszą po 10-15 min nawet. To żaden "challenge" jeżeli mam być szczery, bo każdy bez problemu może sobie zgarnąć tą kartę jak spełni
  • Odpowiedz
@Techniq: Też mogłem mieć drugiego ASUSa RTX 3080 za 4.5k, ale anulowałem zamówienie po tym jak dostałem kartę z X-Komu, a mogłem w drugim PC wymienić 5700XT właśnie i wtedy sprzedać za około 3K. RTX 3080 wyszedłby mnie wtedy 1.5k, czyli jak za darmo prawie. Człowiek stary, a głupi.
  • Odpowiedz
@ReevoX: Siedzę sobie w Niemczech jeszcze parę tygodni, a dwóch znajomych szuka kart, więc w sumie mógłbym poszukać. Patrzeć na Amazona i eBay? Te discordy jakieś polecisz?
Niższa półka typu GTX 1660 jeszcze się pojawia?
  • Odpowiedz
@krabat: Bardziej polecam telegrama. Tam masz momentalne info, że jakaś karta wpadnie. Jeżeli siedzisz w Niemczech to jeszcze lepiej, bo jest więcej ofert. Na discordzie kanał to stockdrop.
Ebaya nie patrz, bo tam są mega zawyżone ceny.
Amazon czasami dropi, Alternate, mindfactory, caseking czy chociażby computeruniverse. Jednak samemu nie polecam sprawdzać, bo z botami ciężko wygrać. Wbij sobie na telegrama, zostaw go w tle i jak coś się pojawi to
  • Odpowiedz