Wpis z mikrobloga

@Dorciqch pasy na przednich fotelach mają nie tylko napinanie pirotechniczne ale też ogranicznik siły. Standardowo 6,4kN, przy tej siłę pas puszczany jest o 30cm. Ma to za zadanie zmniejszenia siły na klatce piersiowej. W tym wypadku pasy projektowane są pod lekkich ludzi czyli kobiety?
  • Odpowiedz
@Shatter: Masz też szeroką miednicę przystosowaną do rodzenia dzieci i mniejszą sztywność kręgosłupa charakterystyczną dla ciała kobiety? A widzisz, połowa ludzkości ma i może jednak coś nie halo, że rzadko bierze się to pod uwagę przy projektowaniu aut?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Shatter: fajny fikołek zrobiłeś xD jeśli wszyscy producenci butów zaczną produkować buty tylko w rozmiarze 40 bo taki jest przeciętny rozmiar stopy, to tak jest to jakaś dyskryminacja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Bartoszyce:

5 stóp 6 cali to 167.64 cm. Wzrostowo to raczej większość kobiet ma bliżej do tego wymiaru niż mężczyzn


Tutaj nie chodzi tylko i wyłącznie o
  • Odpowiedz
@defkor: A ktoś tu ma? Może @maciejasty, bo wydaje się pisać z własnego doświadczenia.
Ja ufam materiałom od Volvo zalinkowanym wyżej, które jasno pokazują, że problem istnieje, ale też że można poprawić sytuację dzięki inżynierii.
  • Odpowiedz
Czytam i nie dowierzam. Niektórym jakby przedstawić badania że z gruszy rosną gruszki i pokazać dokładnie na obrazkach dlaczego, to i tak by się upierali że to truskawki

Patologia intelektualna
  • Odpowiedz
  • 3
@dulek to nie ufaj. Ja znam kogos kto je projektuje i przy projektowaniu foteli uzywa sie roznych manekinow, w tym takich symulujacych kobiety i male dzieci czy nawet noworodki w fotelikach czy kolyskach. Najmniejszy manekin dorosly to 5 centylowy czyli tylko 5% doroslych ludzi jest mniejszych niz on, wiec jest maly.
PS najczesciej najwieksze spustoszenie robi wieksza masa niz mniejsza wiec na miejscu kobiet bym sie nie obawial. Chyba ze mowimy
  • Odpowiedz
@defkor: Trudno dyskutować z kimś kto przeciwko dziesiątkom artykułów używa argumentu "a ja znam kogoś kto był i opowiedział mi to i owo".

Natomiast odnośnie Twojego post scriptum napisanego pod wpływem chłopskiego rozumu - dane nie potwierdzają Twojej hipotezy - rzuć choćby okiem na dotyczący tego akapit w tym artykule w Guardianie, albo na poniższy wykres, który znalazłem w wyżej wymienionych papierach od Volvo i jest studium danych z
dulek - @defkor: Trudno dyskutować z kimś kto przeciwko dziesiątkom artykułów używa a...

źródło: comment_1611094073CWQC6OjOFLmA52MVInFb5D.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 2
@dulek czy ty w ogole czytales wyzej co pisza ludzie? Jeden gosc robi testy i dal linka do manekinow.
Po drugie pewnie tego nie wiesz ale testy przy projektowaniu samochodow przeprowadza sie z calkiem inna predkoscia niz rzeczywiste wiec nie da sie tego porownac w prosty sposob. Ale ok, samochody dyskryminuja kobiety. A wiesz, ze niewidomych tez dyskryminuja?
  • Odpowiedz
@defkor: Mówisz o linku od @kywmn? Zwróciłeś w nim uwagę, że projekt odbywa się w Szwecji? Jest on rozwijany we współpracy z Volvo i w mojej pierwszej wiadomości w tym wątku pisałem, że Volvo ma inicjatywę, która ma pomóc z problemem wyższego ryzyka kobiet w wypadkach. Powyższy projekt to jej część. I bardzo dobrze - właśnie o to chodzi, żeby
problem nagłośnić i rozwiązać.

W dodatku w ramach tego Volvo udostępnia prawdziwe dane o wypadkach, które od dawna zbiera, co pozwoli ograniczyć problem "sztuczności" testów, o którym mówisz.

Nie wiem, czy należy tu używać słowa dyskryminacja, z nieznanych mi powodów na wielu działa ono jak płachta na byka. Natomiast z całą pewnością istnieje dysproporcja ryzyka kontuzji w wypadkach samochodowych między mężczyznami i kobietami. I skoro można poprawić auta tak by były bardziej
  • Odpowiedz
  • 0
@oszty wy to jedynie co potraficie to kierowac się na promocję do sklepu po nowe pierdoły.Mialem trochę kobiet w życiu i Prawie każda miała prawo jazdy i prawie każda nie umiała jeździć.Wiec wy to Lepiej przy zmywaku zostańcie
  • Odpowiedz
@t0mI84: ale to faceci powodują zdecydowaną większość wypadków. Ja miałam trochę mężczyzn w życiu i coraz bardziej skłaniam się ku kobietom ( ͡º ͜ʖ͡º) może tobie też by z facetami lepiej wychodziło, bo trochę szkoda by mi było kobiety dla ciebie.
  • Odpowiedz