Wpis z mikrobloga

nie zrobią nowe wymiary przeciętnych kierowców i tyle xD


@oszty: Zgadzam się, normy były robione pod przeciętnego kierowcę w tamtych czasach, jeśli przeciętny kierowca się zmienił, powinni to uwzględnić. Nie tyle pod kobiety czy mężczyzn, ale pod przeciętnego kierowcę w latach 2020-30.
Jeśli tego nie robią, to z przyzwyczajenia do starego, kosztów wdrożenia nowego, procedur trwających latami, oporu producentów.
  • Odpowiedz
@Zdzichu333 Niektórym tutaj niechęć do kobiet już mózgi przeżarła. Dane jasne pokazują, że przez złą metodologię kobiety są bardziej narażone na ciężkie skutki wypadków ale trzeba to wyśmiać bo nie pasuje to do wizji świata niektórych. I może mnie to bezpośrednio nie dotyczy (chociaż też nie pasuje do wymiarów manekina) ale zależy mi na tym, że jak jadę z dziewczyną albo siostrą to ktoś zadbał należycie żeby im też nic się
  • Odpowiedz
@oszty: @oszty: i gdzie tu jest "dyskryminacja"? Wszystko co nie pasuje stu procentom ludzkości teraz jest nazywane dyskryminacją xD Jakby manekin był kobietą to by przecież była dyskryminacja mężczyzn, a jakby był uniwersalny to dyskryminacja wszystkich i każdy by był niezadowolony. Na pewno ktoś specjalnie tak zrobił, wcale nie z powodów które już ktoś tu napisał. A tak na marginesie to rozwiązaniem problemu powinno być indywidualne zamawianie fotela
  • Odpowiedz
@ZostawZiemniaki: I myślisz, że jeśli zrobią manekin dostoswany do czasów współczesnych, to będzie on odpowiednikiem przeciętnej kobiety za kółkiem? Albo takiego karła jak ja? Czy raczej dalej będzie zbliżony do typa 176cm wzrostu?
Jeśli da się zrobić bezpieczne auto dla każdego - ok, wymagajmy. Jeśli jednak można zrobić maksimum bezpieczeństwa dla jakiejś konkretnej grupy to takie #!$%@? dziwne, że robiono i robi się tak, by jak najwięcej ludzi uratować? Wina
  • Odpowiedz
@co_to_za_zycie: wołasz mnie dwa razy to napiszę po raz drugi: dyskryminacja polega na tym że kobiety nie są brane pod uwagę przy testach i przez to o 17% wyższe jest ich prawdopodobieństwo śmierci. Nie wiem czy jest bardziej oczywisty przykład dyskryminacji xD Nie wiem dlaczego u wielu osób zapala się lampka gdy widzą słowo „dyskryminacja” i już czują się atakowani xD a tu chodzi tylko o dostosowanie testów do współczesnych
  • Odpowiedz
@oszty: ale to nie jest żadna dyskryminacja. Nie wszędzie gdzie nie jest po równo jest dyskryminacja. I to właśnie wy czujecie się atakowane z każdej strony, wręcz podręcznikowa oblężona twierdza.
  • Odpowiedz
@oszty: ale jak to mają dostosować? Sprzedawać auta w wersjach przystosowanych konkretnie do płci i masy użytkowników? Xd tak poza tym, to te wymiary manekinów, które przytoczyłaś, są bliżej dzisiejszych kobiet, niż mężczyzn.
  • Odpowiedz