Wpis z mikrobloga

Korzysta ktoś z tego typu głowic termostatycznych w domu? Mój problem jest dotyczy sterowania kotłem CO. Mam jeden kocioł z jednym obiegiem. Nad pomieszczeniami firmowymi jest mieszkanie w którym znajduje się sterownik kotła. Problem jest taki, że mieszkanie nagrzewa się szybciej niż pomieszczenia firmowe - częściej otwierane drzwi itp. dlatego chwilami robi się chłodno. Sterowanie kotłem jest cyfrowe co co niestety wyklucza użycie dwóch sterowników. Jest opcja aby wywalić sterownik, odpalić kocioł ze stałą temperaturą ewentualnie z czujnikiem zewnętrznym aby dobierał sobie temperaturę wody w CO a sterowanie temperaturą pomieszczeń zrealizować przez takie właśnie głowice termostatyczne. Ceny są różne i obawiam się że wyjdzie z tego lipa. Dodatkowo nie wiem jak to wpłynie na koszty ogrzewania i czy czasem nie będzie zbyt ciepło a jak już pozamykają się zawory to czy piec nie będzie się zbyt często włączał i wyłączał. Może są tutaj jacyś specjaliści od tematów #ogrzewanie co by doradzili coś w tej kwestii?
#pytanie #pytaniedoeksperta #centralneogrzewanie #ogrzewaniegazowe #instalacjesanitarne
roszej - Korzysta ktoś z tego typu głowic termostatycznych w domu? Mój problem jest d...

źródło: comment_1611054484QrrsJfqPsWUJan9cQMmq1n.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@roszej: Jak kuncfot napisał. Przy czym wystarczą zwykłe głowice termostatyczne (nie elektroniczne). Zwykłe działają 20 lat, nie trzeba baterii wymieniać i są tańsze. Elektroniczne można np. do sypialni, aby przed pobudką nagrzało bardziej pomieszczenie - łatwiej się wygramolić z pod kołdry.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@rama88 myślę o elektronicznych ze względu na lepszą precyzję (podobno) szybkość działania oraz możliwość ustawienia temperatury dziennej i nocnej. Tak mam w tej chwili.
  • Odpowiedz
@roszej: tylko się upewnij, że te elektroniczne, faktycznie elektronicznie sterują zaworem.

Skoro ogrzewanie będzie chodziło długo, to zawory będą stale w jednej pozycji i nie potrzeba tu będzie szybkości działania.
  • Odpowiedz
myślę o elektronicznych ze względu na lepszą precyzję (podobno) szybkość działania oraz możliwość ustawienia temperatury dziennej i nocnej. Tak mam w tej chwili.


@roszej: Raczej nie maja lepszej precyzji oraz szybkości działania. Jedyna zaleta to automatyczny harmonogram temperatur (np. inna w nocy a inna w dzień).

Dodatkowo te elektroniczne są głośniejsze, bo w środku kręci się silniczek sterujący pracą zaworu i jak się kręci to go słychać. Zwykłe głowice termostatyczną
  • Odpowiedz