Wpis z mikrobloga

Zakładałem ostatnio JDG i zaznaczyłem punkcik, że nie chcę by moje dane były udostępniane. Dziś po wpisaniu mojego imienia i nazwiska w wyszukiwarkę na aleo jest wszystko skopiowane, a że to JDG to mamy imię, nazwisko, typ działalności i uwaga - adres domowy bo to adres firmy.

Co w tej sytuacji? Prócz oczywiście wysłania "prośby" o usunięcie danych można im zrobić problemy z tego? Przecież to jest zgwałcenie RODO.

#prawo #firma #rodo
  • 9
@Artoth:

W art. 6 ustawy mowa jest wyłącznie o osobie fizycznej, poza tym zarówno strona internetowa firmy, jak i internetowa ewidencja przedsiębiorców są łatwo dostępne i jawne, stąd zapewne bierze się przekonanie, że dane przedsiębiorcy nie podlegają w żaden sposób ochronie ustawowej. Przekonaniu takiemu sprzyja fakt, że jeszcze do niedawna w art. 7a ust. 2 ustawy - Prawo działalności gospodarczej można było znaleźć zapis, mówiący o tym, że dane przedsiębiorcy nie
@Artoth @Adams_GA

CEIDG jest bazą danych o charakterze zdecydowanie innym niż komercyjny, a jego jawność nie wpływa na zakaz przetwarzania zawartych w nim informacji. Przedsiębiorcy, którzy dokonali wpisu do ewidencji, godząc się z upublicznieniem części danych osobowych, nie wyrazili automatycznie zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach innych, niż umożliwienie zdobycia wiadomości o przedsiębiorstwie i jego danych kontaktowych przez kontrahentów.


Jak zostało już wspomniane, nie wszystkie dane, które widnieją na stronie CEIDG,