Wpis z mikrobloga

w211


@pokaczw: Bo pomimo tego, że to porządne auta, to mają już swoje lata i są przeładowane elektroniką. Znajomy miał zadbany egzemplarz a mimo to stale ładował w niego grube tysiące.
No i czasem musiał kupić duperele, które dostępne były jedynie w ASO za niebotyczne kwoty, np. spinki do listwy za 25 zł / sztuka ;)
@pokaczw ja w odroznieniu od kolegi wyzej mam calkowicie odmienne zdanie. Rzeczy w aso bywaja tańsze niz na allegro. Silniki cdi sa mega. 2.7 cdi #!$%@? sam nie wiem ile , ale sporo. W poliftach juz go nie ma, ale jest super piec 3.0.

Automaty nie do zabicia w odróżnieniu od volvo.

Bez dwóch zdań w211.

W volvo sa cięższe w serwisie ale silniki do to też mega agregaty. Mailem tez 2.5t
@ATAT-2 liczę się z tym, że serwisowanie jest droższe, nie ukrywam tego, głupia wymiana oleju przez zasobność silnika już jest droższa, nie mówiąc o spalaniu. Ale jestem na takim etapie życia że mi to zwisa. Miałem raczej na myśli to, że ważne jest aby dobrze kupić to auto się odwdzięczy. Kupiłem auto od znajomego pierwszego właściciela z pl, garażowany etc. Pojeżdżę jeszcze półtora roku i jak tak dalej pójdzie to z kosztow
W211 z silnikiem 1.8 na kompresorze jest tani w utrzymaniu. Inna sprawa, że w PL tych mercedesów już tyle jeździło, że najgłupszy mechanik potrafi go ogarnąć. Tylko omijać wszelkie formy airmatica i dużych silników bo wiadomo, że im więcej cylindrów tym drożej (3.0cdi jest co prawda świetny).
Z drugiej strony volvo to też kawał solidnego auta, przy czym nie tak solidnego jak merc.
@Siman: tak jak pisałem, jeden trafi dobrze drugi gorzej. Znajomy też miał z pewnej ręki ale potrafił wydać i 5k na naprawy którego miesiąca. Albo duperele które w ogólnym rozrachunku generowały niezłą sumę.

I sprzedać też pozjiej ciężko jak będziesz chciał zmienić, na pewno za kwotę za jaką byś chciał :)
Auta są z innych klas. Jak już to był porównywał w211 i S80 poliftowe. Auto świetne. Silnik 2.5t jest mega. Jedyną wadą jest trochę "dziadkowy" wygląd, ale w sumie w Merolu też :p

Jeżeli chcesz merola to możesz się zastanowić nad Chryslerem 300c, ale to uwaga na rdzę.