Wpis z mikrobloga

@Tylko_Seweryn: @a-lexis: Dokładnie. Na swoim prywatnym telefonie możesz instalować co chcesz. Ja nie byłam w takiej sytuacji, ale dziwię się ludziom, że odbierają połączenia i smsy od jakiś typów i jeszcze wykonują zlecone im zadania :) To się w głowie nie mieści...
  • Odpowiedz
@Tylko_Seweryn: Dziwne określenie "obowiązek" z tego co wiem, to poprostu jak nie będziesz używał tej Apki to wtedy straż miejska/policja częściej Cię odwiedza aby sprawdzić czy jesteś w domu.
  • Odpowiedz
@Jergen: Posiadanie aplikacji a wizyty służb nie maja ze sobą nic wspólnego. Pomimo aplikacji beda wpadać tak czesto jak mieli to zaplanowane tak jakbyś nie mil.
  • Odpowiedz
@Baakedr: Tak, sprawdziłam. Wprowadzili takie zapisy, oczywiście wszystko bezprawne :) Jedynym sensowym wyjściem jest złożenie oświadczenia i wypad. To już chiński reżim...
Słyszę, że ludzie zdjęcia przesyłają, uj wie co oni zrobią z tymi zdjęciami, gdzie RODO? :)

Art. 7e. [Aplikacja Kwarantanna Domowa]
1. Osoba podlegająca na podstawie przepisów o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi obowiązkowej kwarantannie w związku z podejrzeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 instaluje na swoim urządzeniu mobilnym udostępnione przez ministra właściwego do spraw informatyzacji oprogramowanie służące do potwierdzania realizacji obowiązku przestrzegania kwarantanny oraz używa go do potwierdzania realizacji tego obowiązku.
2. Obowiązek zainstalowania i używania oprogramowania, o którym mowa w ust. 1, nie dotyczy osoby z dysfunkcją wzroku (niewidzącej lub niedowidzącej), osoby, która złożyła oświadczenie, że nie jest abonentem lub użytkownikiem sieci telekomunikacyjnej lub nie posiada urządzenia mobilnego umożliwiającego zainstalowanie
  • Odpowiedz
@Tylko_Seweryn: ja zainstalowałem, zrobiłem jedno zdjęcie, a przez następne 9 dni nic. Wystarczy, że powiesz Sanepidowi, że nie masz możliwości zainstalowania apki to zaznaczają odpowienią rzecz w systemie.
Co śmieszne, obojętnie czy masz apkę czy nie to będzie odwiedzać Cię Policja
  • Odpowiedz