Wpis z mikrobloga

  • 16
104 + 1 = 105

Tytuł: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód
Autor: Robert M. Wegner
Gatunek: fantastyka
ISBN: 9788361187455
Ocena: ★★★★★★★

Nie przepadam za zbiorami opowiadań, ale tutaj było naprawdę nieźle. Niestety dość mocno zmęczyły mnie fragmenty o


i gdyby nie one, to ocena byłaby wyższa o jedną gwiazdkę.

I teraz pytanie do zaznajomionych z cyklem #meekhan - żeby czytać kolejne części (które już są powieściami, z tego co widziałem), czy powinienem jeszcze raz przeczytać "Północ - Południe"? Albo chociaż zapoznać się ze streszczeniem? Pierwszą część przeczytałem jakieś 4 lata temu i pkratycznie nic nie pamiętam. Raczej nie mam w zwyczaju czytać książek po dwa razy, ale z drugiej strony fajnie by było pójść za ciosem.

#bookmeter
ostoja - 104 + 1 = 105

Tytuł: Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód - Zachód
...

źródło: comment_161080028540xOvH6EWAOzDV2b7UHogx.jpg

Pobierz
  • 6
  • Odpowiedz
@ostoja: jestem trochę rozczarowany cyklem. Wszystkie fragmenty z górską strażą były świetne ale wychodząc z opowiadań i kończąc na książkach pisarz uwagę skupił na postaciach południa. Ich imiona, zwyczaje, historia w ogóle mnie nie interesowały.
  • Odpowiedz
Albo chociaż zapoznać się ze streszczeniem? Pierwszą część przeczytałem jakieś 4 lata temu i pkratycznie nic nie pamiętam.


@ostoja: osobiście uważam, że Wegner w ogóle nie tłumaczy w następnych tomach powiązań etc. jak np. Sapek, Sanderson, Martin i wszyscy których czytalem.
Według mnie będzie ci trochę ciężko bez powrotu :(
  • Odpowiedz
@FormalinK: a warto cisnąć dalej? Północ - Południe te kilka lat temu podobało mi się bardzo. Wschód - Zachód - tak jak pisałem, jest OK, ale momentami mnie już zmęczyło. Myślę, że jak teraz nie pocisnę z powieściami, to już nigdy do tego cyklu nie wrócę.
  • Odpowiedz
@ostoja: powiem tak, moje ulubione to północ-południe i wschód-zachód. Po Niebo ze Stali które jest ok, jednak nie sięgnąłem po kolejne mimo iż uważam to za najlepszą Polską fantastykę.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ostoja: jeśli nic nie pamietasz z polnoc-poludnie, to przeczytaj, bo niebo ze stali opiera sie na górskiej straży i tych babeczkach ze wschodu
  • Odpowiedz