Wpis z mikrobloga

Witam
Umowa w McFit kończy mi się 28.01 - wiosenny lockdown przedłużył ją do 22 kwietnia.
Wiadomo, żeby umowa nie przeszła mi w na czas nieokreślony trzeba to zgłosić 4 tygodnie wcześniej.
Oni na pewno będą chcieli jeszcze przedłużyć tą umowę bo teraz siłownie są zamknięte - tylko, że w regulaminie nie ma nic o tym, że McFit może zawiesić karnet - i tu jest pierwsze pole do przepychania.
W tym rozwiązaniu wyczuwam spory problem, choć uważam, że uczciwy - oczywiście jestem nawet gotowy zapłacić zaległe abonamenty tak aby im się hajs zgadzał.
Druga opcja to zaraz jak tylko otworzą siłownie walnąć wypowiedzenie z powodu zmiany miejsca zamieszkania - tylko pytanie czy np rachunek za telefon wystarczy jak dowód miejsca zamieszkania?

#mcfit #silownia #mikrokoksy #mirkokoksy
  • 6
  • Odpowiedz
@Duzy_Dziki_Zwierz: domyślam się - tylko McFit wychodzi z założenia, że nikomu nie będzie chciało się dochodzić swoich praw - z tego co czytałem to ich umowy zawierają klauzury zakazane co już w ogóle daje spore możliwości.
Dlatego co raz bardziej przychylam się do opcji wypowiedzenia umowy zaraz po otwarciu - z powodu zmiany miejsca zamieszkania i nara - nie chce mi się odbijać piłeczki tam i z powrotem
  • Odpowiedz
@apaczesobienansfw: Napisz do McFit prośbe o rozwiązanie umowy bez konieczności umieszczania jakichkolwiek opłat przez Ciebie. W meilu dodaj zamieszczoną poniżej treść.

Jako podstawa do rozwiązania umowy bez konieczności opłacania przeze mnie jakich jakichkolwiek kosztów rozwiązania umowy proszę zwrócić uwagę na poniżej zamieszczone artykuły:
- art. 750 ustawy z dnia 23 kwietnia 1964 r. - kodeks cywilny, do umów o świadczenie usług,
- art. 746 § 2. kodeksu cywilnego, Przyjmujący zlecenie może
  • Odpowiedz