Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
#finanse korzysta ktoś z #cinkciarz ? Z ciekawości chciałem spróbować, ponieważ niby idą w stronę #revolut. Na starcie już się zraziłem... Zamówiłem kartę (śliczna nie powiem). Zamówiłem około 20 grudnia. Doszła dzisiaj. To z revoluta było szybciej. Miał być mail jak będzie w drodze... Nie było. Aż boję się coś tam wpłacić...
  • 25
  • Odpowiedz
@ECMAlover: Szału nie ma, podobne do Kantoru Alior tylko cinkciarza możesz doładować szybciej przelewami z banku (bo kantor alior korzysta z elixr, a Cinkciarz z przelewów wewnętrznych przez co kasę masz w ok pół godzinny na koncie). Dobry wybór jeżeli posiadasz już jakieś pieniądze w obcej walucie w swoim banku i chcesz je wydać kartą.

Co do kursów to chyba słabe mają...

Wadą też jest brak możliwości bezpłatnego doładowania konta kartą
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@supermichalpol: może nie alternatywy ale warto mieć kilka możliwości, żeby nie zostać bez dolara przy duszy jak są jakieś aktualizacje :) A pieniędzy "operacyjnych" nie trzymam w banku, wolę sobie doładować właśnie jakiś portfel :) Dzięki za polecenie, obadam :) działa z gpay?
  • Odpowiedz
@ECMAlover: Jeżeli szukasz alternatywy do trzymania zapasowych pieniędzy to polecałbym ci założyć konto w np Nest banku gdzie jest chyba całkowicie darmowe konto i nie trzeba nic robić lub w innym banku, bo taki Revolut to już niby bank jest ale Litewski więc żadna Polska instytucja ci nie pomoże + czat Revoluta to masakra z czasem czekania na konsultanta.

Więc Revolut i Zen traktowałbym jako portmonetkę na drobne pieniądze którymi opłacisz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@supermichalpol: no chętnie sprawdzę. Ogólnie to i tak traktuję to jako portfel, ale dywersyfikacja to podstawa :) a co do karty to akurat revolut też ma MasterCard. Cinkciarz ma Visę :)
  • Odpowiedz
@ECMAlover: Tak tak tylko jeżeli chcesz prowadzić jakieś duże dywersyfikacje lub tylko do tego konta potrzebujesz to taki np. nest chyba lepszy a revolut taki aby trzymać nwm... max 100-200zł.

Jeżeli masz MasterCard w Revolucie to fajnie, bo ja właśnie mam Visę przez co nie mogę wypłacać w sklepie + traktuję tę kartę jako zagraniczną
  • Odpowiedz
@ECMAlover: No to ZEN też ma podobną kartę do Cinkciarza - właśnie taką Basic, bardzo minimalistyczną (wyglądająca trochę jak wizytówka).

No co do cinkciarza to minus jaki napisałem to brak możliwości doładowania kartą portmonetki za darmo - pobierają prowizję (ale za to można za darmo przelewem wewnętrznym doładować jeżeli twój bank obsługuje cinkciarza, i wtedy kasę masz w ok godzinę). No i ta usługa jest dobra też właśnie do płatności w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@supermichalpol: kont walutowych kilka mam (bankowych), szczególnie, że zagramacą bywam dość często :) A co do zen: namawiał, namawiał i namówił i jutro to ogarnę :) dzięki :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@supermichalpol: jest w tym zen jakiś support? Jednorazowe hasła no #!$%@? nie działają. Raz się mogłem pomylić ale nie 50 razy. Niech płacą sobie za smsy :P Jednak kolejny szajs
  • Odpowiedz