Wpis z mikrobloga

@kapitan_knur: Olx juz mnie nauczyło zeby cene wystawiać wyzej niż faktycznie chciałbym sprzedać i dostac $ (mimo ze dobrze wyceniałem swoje graty i dosyć szybko schodziły bo chciuałem sprzedać, a nie sprzedawać), bo zawsze jakis #!$%@? przylezie i bedzie chcial negocjować niezależnie czy przedmiot za 20, czy 6000 nawet jesli moj ma najlepsza cene lub stan w stosunku do podobnych z tej samej kategorii.
@kapitan_knur: Szkoda że nie zrobiłem zrzutu jednej z takich rozmów na OLX.
Wystawiłem przedmiot za 100zł.
Napisał kupiec: Witam, czy cena do negocjacji?
Ja: Witam, do negocjacji.
Kupiec: To ile by Pan chciał?
Ja: No ja cenę podałem w ogłoszeniu, ale mogę trochę opuścić. Ile by Pan proponował?
Kupiec: Nie wiem. To Pan sprzedaje, i Pan wie najlepiej ile by Pan chciał dostać.
Ja: Mogę zejść do 90zł.
Kupiec: Za drogo.
sprzedawał? Za darmo mialem oddać sofę rodziców. Warunkiem był odbiór osobisty bo nie mamy wozu do transportu. Dochodzę do wniosku, że trzeba było sprzedać. Co się przy tym odwalało.... Nie sądziłem, że tak się ludzie zachowują. Czasem dobrze jest siedzieć W piwnicy


@ambasador_przegrywu: Warunkiem był odbiór, bo nie masz busa? Znaczy to, że jakbyś miał to byś jeszcze zawiózł? ( )
Ja nawet nie piszę, że
@kapitan_knur: moj numer jeden opisywałem na wykopie, tu cytat spisany wtedy na gorąco:

"Kurna, jeszcze mnie telepie ze złości. Umówiłem się z kupującym na ulicy. Nie dość, że dziad się spóźnił 15 minut, to jeszcze jak twierdził, przejechał przystanek, potem nie wiedział jak wrócić, jak zaczął się motać (usiłowałem go przez telefon naprowadzić), to ponieważ wszystko wskazywało na to, że facet uparcie gdzieś w drugą stronę idzie i nijak nie da
@majkel_bialkov: naprawdę, różnie bywało. Na allegro sprzedawałem i kupowałem dużo, propozycje negocjacji bywały wcale nie gorsze, niż na OLX. Kiedyś mnie od oszustów wyzwał gość, który kupił ode mnie dysk o pojemności 6GB (bardzo dawno temu to było :), a jak mu się okazało, komputer mu wyświetlił, że ten dysk ma 5,58GB - znaczy oszukałem go, ukradłem mu pół gigabajta dysku, on zapłacił za 6GB i chce mieć 6GB.
Dodatkowo na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Jarek_P: no z tym dyskiem to nie wiem nawet jak to skomentowac xDDDDD turbo janusz 2000 musial kupowac. Ja w latach ok 2005 bo wtedy najwiecej działałem to pamietam ewentualnie kulturalne zapytania o jakas znizke 10-20 zl na produkcie za 200-300 lub wysylke w pakiecie. Tu na olx sam wiesz jak jest. Oczywiscie mogles miec inne doświadczenia i tego nie neguje, ale ja odbieram tamte czasy jako lepsze/kulturalniejsze pod wzgledem tego
@majkel_bialkov: może zależy, co sprzedawałeś. U mnie 90% to był sprzęt komputerowy, zwykle sprzedawany na licytacjach od złotówki. Jak aukcja była tuż przed końcem i w związku z tym pokazywała się na pierwszej stronie wyników, przy chodliwych rzeczach potrafiło przychodzić po ileś propozycji dziennie, dokładnie w stylu olxowego "elo, dam pisiont złotych i zaraz jestem" (a licytacja już na 75 stoi)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapitan_knur: Takie rozmowy na OLX tylko pokazują, czemu 100 IQ to średnia j połowa ludzi ma mniej.
Blokuj takich bo dluzsza rozmowa tylko powoduje ból jakbyś nagle tracił sam szare komórki zastanawiając się co tu się dzieje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@kapitan_knur: ostatnio miałem sprzedać telefon, to pomyślałem że #!$%@? te parę stów i dam go babci. Pokazanie 74 letniej babusi co i jak w androidzie było łatwiejsze niż użeranie się z tymi orangutami z olx xD