Wpis z mikrobloga

Co jecie zamiast ziemniaków czy ryżu do obiadu?

Co zamiast chleba?

Oglądam filmy Piotrka (ketokocura) i myślę by przejść na taką dietę, ale nie wiem jak się za to zabrać. Czy możecie polecić jakąś dobrą książkę o tym temacie?

#keto
  • 11
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: nie je się niczego "zamiast" ziemniaków, inaczej komponuje się posiłki a zacząć warto od poczytania badań, tego co zbadac przed przejściem i przykładowych jadłospisow
A keto kocur na kanale na tego typu filmiki jak nie chcesz czytać
  • Odpowiedz
@Xtreme2007

seler - puree, frytki
-kalafior - puree, "ryż" (zblendowany lub starty na tarce surowy, potem gotowany/smażony/duszony)
-ryż konjac
-makaron - strugana cukinia (dla mnie słaby) w sezonie szparagi, makaron konjac albo ze strączków jak możesz sobie pozwolić na więcej węgli
-nasiona chia, coś tam słodkiego można uklecić zamiast owsianki
- chleb ProBody z putki jest imo najlepszym dostępnym zamiennikiem
  • Odpowiedz
@Xtreme2007 Nic. Czasem można upiec chleb, który będzie w zgodzie z wytycznymi diety, ale to nie jest codzienność. Na co dzień po prostu nie jemy kanapek. Tak samo z ziemniakami, ryżem, makaronem - czasem zrobię makaron z cukinii, czasem puree z brokuła, ale to nawet nie ma być zamiennik, tylko inna forma podania warzy dla urozmaicenia.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Xtreme2007: po co iść w stronę keto i szukać zamienników? Jak smakują ci ziemniaki, chleb itp to dalej to jedz. zawsze.mnie dziwią przepisy typu keto pizza, keto jabłko, keto cukier, keto Ala coś tam innego, takie zamienniki normalnych dan. Poza tym te zamienniki nigdy nie będą nawet w 50% smakować jak dania z węglem. Trzeba zapomnieć ;)
  • Odpowiedz
@Xtreme2007: jak nie dasz rady bez chleba, ziemniaków i ryżu odpuść sobie. po co się męczyć.

a jeśli chciałbyś spróbować, to musisz nastawić się na co najmniej miesiąc adaptacji. jesteś na to gotowy?
  • Odpowiedz
@uhauha Bo zdrowie jest ważniejsze niż smak. To że ci coś smakuje nie neguje faktu że możesz się po tym czuć jak gówno. A nawet jak się nie czujesz źle od razu, to skutki mogą być długoterminowe, np. przybieranie na wadze czy inne problemy zdrowotne.
  • Odpowiedz
@uhauha wydaje mi się że to jest kwestia wpojonych nawyków, że jak obiad to mięso, surówka i "coś", tak samo obowiązkowe kanapki do jajecznicy czy parówek. Jak dwadzieścia lat tak człowiek jadł to potrzebuje chwili na zmianę nawyków, po prostu :)
Z resztą mi frytki z selera czy puree po prostu smakuje, nie "jak ziemniaczane" ale jest obiektywnie smaczne. Tak samo jak desery bez cukru czy dania z makaronem konjac.
Jest dużo
  • Odpowiedz