Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Siemka, mam tu konto dość długo ale piszę z anonima bo po prostu chce zachować trochę prywatności.

Mam w Warszawie mieszkanie w którym mieszkam, 2 pokoje 41m2 i dość spoko lokalizacja(nie blisko od centrum ale komunikacja/otoczenie jest bardzo bardzo spoko) Mieszkanie warte w tym momencie około 300k. W drugim pokoju mieszka mój kumpel który co miesiąc płaci mi 750zł, kredyt to 550zł a więc 200 zł zostaje jeszcze na rachunki.
Chciałbym kupić teraz docelowe mieszkanie, w którym mógłbym się już fajnie urządzić i żeby było trochę większe i spełniało moje potrzeby i teraz tu się rodzi problem/zagwozdka.
Czy spłacić aktualny kredyt do końca (mam jakieś 120k~ oszczędności) i potem zbierać na wkład własny do kolejnego kredytu(czyli kolejne kilka lat co najmniej) czy po prostu wziąć drugi kredyt a część oszczędności wrzucić we wkład własny ? Zarabiam około 7k netto więc bez problemu stać byłoby mnie na opłacanie dwóch takich kredytów(rata tego większego to byłoby 1200-1600zł w zależności ile bym wziął)
Gdybym wziął drugi kredyt to miesięcznie spłacałbym max 2,1k raty a miałbym 2 mieszkania już teraz, gdybym spłacił pierwszy kredyt to nie miałbym zobowiązania 550zł/miesięcznie ale nie miałbym też oszczędności ani drugiego mieszkania w którym mógłbym już osiąść "na stałe" bo aktualne mieszkanie to typowo inwestycja podjęta 3 lata temu.
Gdybym mieszkał w drugim mieszkaniu to hajs za wynajem pierwszego praktycznie spłacałby mi całą ratę.
Tak jak pisałem 27 lat i 7k netto
#nieruchomosci #warszawa #krakow #pytanie #pomocy #finanse #inwestycje

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5ffb8368da8d45000af98397
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę

Co robić

  • Kupić drugie mieszkanie 64.2% (68)
  • Spłacić pierwsze 35.8% (38)

Oddanych głosów: 106

  • 12
OP: @NickciN: umowa o pracę na czas nieokreślony, branża IT. Myślę, że jako singiel z dobrą historią bańkę bym dostał(ale brałbym jakieś 400k)
@rafal-heros: tak też myślałem, poza tym znalezienie mieszkania, dostanie kredytu itp to wszystko trwa więc nawet nie wiem czy to byłoby w tym roku
@upgrayedd: @s4nskR: Powiedziałem na oko, mieszkanie kupiłem bardzo okazyjnie za śmieszną kasę (trochę ponad 200k) więc podejrzewam że jestem do