Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 698
Czołem Mirki i Mirabelki, pora na małą aktualizacje!

Jeśli chodzi o mój stan, nic się nie zmieniło. Korona właściwie bez objawów (i przy ilości chorób towarzyszących to jest świetna wiadomość, bałem się że jak ją złapię to szybko wyląduję na codziennej liście "z powodu chorób towarzyszących"). Niestety z nogami nic się nie zmieniło i to jest ta gorsza wiadomość.

Ale! Lekarz prowadzący mocno się zaangażował i: dzisiaj miałem wymaz na #koronawirus i nadal czekam na wynik, który potrzebny jest mi po to, że we wtorek docelowo mam jechać do Poznania na WCO na naświetlania - ze względu na stan jeden dzień ale maksymalną dawkę, nie jak wcześniej po trochu na raty. Stara się zorganizować to w taki sposób, żeby zarówno do szpitala jak i potem do domu ogarnąć transport medyczny, co mocno ułatwi mi życie (chociaż partner ogarnął już jakiś używany ale niezły wózek inwalidzki, tylko mieszkam na pierwszym piętrze więc najpierw musimy nauczyć się z niego korzystać...). W każdym razie, jeśli nie zatrzymają mnie w WCO (a na to się zanosi), we wtorek będę w domu i w końcu zobaczę Piotra i rodzinę - nawet w takim stanie to mega pozytywnie nastraja.

Co dalej? Druga konsultacja z chirurgiem onkologicznym, na prośbę prowadzącego. Tym razem jakiś profesor z Poznania, żeby mieć drugą opinię. Po konsultacji z onkolog jest plan na sterydoterapie, a po niej docelowo na chemię, ale trochę się to odsuwa w czasie (najpierw trzeba przejść sterydoterapie, nie wszystko na raz).

Niestety czeka mnie też codzienność życia osoby z paraliżem :( pieluchy, opieka bliskich (wiem, że zarówno partner jak i matka i brat mnie nie zostawią. Upokarza mnie to, ale innego wyjścia nie mam I zapewne jesteście w stanie domyślić się jak to wygląda...), materac przeciwodleżynowy, wózek inwalidzki, poducha przeciwodleżynowa, plastry przeciwodleżynowe, profilaktyka. Czeka mnie trudny czas, już znacząco wzrosły moje wydatki a jeszcze dojdą następne (na razie kupujemy na allegro czy olx, na szybko, ale potem zacznę, gdzie się da, ogarniać recepty i pomoc NFZ ale to trwa, a wiele rzeczy, w tym do higieny, potrzebujemy na już).

Tutaj pojawia się moje pytanie: docelowo chciałbym zostać podopiecznym jakiejś fundacji, bo to chyba najlepsze i najbardziej przejrzyste rozwiązanie (szczególnie jeśli chodzi o zbiórki pieniędzy), natomiast to też trwa, natomiast nie wiem np. jak będzie wyglądała kwestia rezonansu, gdzie przy dwóch obszarach jak u mnie (brzuch i miednica mniejsza) to ponad 1.000zł co mocno nadwyręży nasz budżet. Wiem, że jesteście przeciwnikami jakiegokolwiek żebractwa w necie, że macie uczulenie na zrzutkę ale moje pytanie brzmi, czy w ogóle jest sens pytać o pomoc? Czy jeśli będę pod ścianą to mogę na Was liczyć czy nie zawracać Wam głowy? Dla mnie proszenie o pomoc finansową obcych ludzi jest skrajnie upokarzające ale niestety jestem w takiej sytuacji, że dumę muszę wyrzucić do śmieci :(

Druga sprawa, jeśli macie jakiekolwiek wskazówki bądź doświadczenie w temacie odleżyn, ich zapobiegania i ogólnie opieki nad osoba sparaliżowana (np. higiena) to będę bardzo wdzięczny, bo trochę podejrzałem w szpitalu co się przyda, trochę szukamy w necie, ale może macie coś więcej do powiedzenia, każda pomoc się przyda, chociażby w co się zaopatrzyć oprócz np. chusteczek nawilżanych, pianki do czyszczenia czy podkładów higienicznych.

Jedna prośba, jak ktoś chce pośmieszkować to nie tutaj, dla mnie temat jest zarówno ważny jak i przykry i zależy mi na zebraniu jakichś sensownych informacji a nie żarcikach, proszę.

#rak #onkologia #nowotwory #shepardchoruje #pokazmorde
demontre - Czołem Mirki i Mirabelki, pora na małą aktualizacje!

Jeśli chodzi o mój s...

źródło: comment_1610301821CWkgLJquV82e8MC0Wz328q.jpg

Pobierz
  • 138
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@demontre: powiem Ci mordo że prawie mi łezka poleciała :<


Leżałem kiedyś sztywny tydzień po wypadku i współczuję. Fajnie że masz Piotera :) i nie jesteś sam.

Trzymam za Was kciuki!!


[]

@Gruby_Wujo: no Piotr i rodzina to dla mnie teraz ogromne wsparcie, nie da się ukryć.

Natomiast nie wiem czy takie zbieranie kasy może nie skończyć się przypałem, jeżeli zajdzie taka potrzeba wolałbym jednak zrobić to jakimś oficjalnym kanałem
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
@demontre:
Ok, po prostu się nie dogadaliśmy. To służy właśnie do podnoszenia z łóżka. Obyś tego nigdy nie potrzebował. Tak czy siak propozycja pozostaje aktualna. Podnośnik nie jest teraz używany dlatego zaproponowałem wypożyczenie. W razie co pisz.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@demontre: #!$%@? mnie obchodzi oficjalny kanał :) nie ma co czekać kumplu a tutaj każda chwila jest na wagę złota.

Widzę że nie zbierasz na horom curke a każdy "oficjalny" kanał pewnie też ma swoje prowizje. Może od stówy nie będzie to dużo ale jak tych stów będzie dużo...

Dawaj numer na priw i jak już wyjdziecie z tego z pioterem to się spotkamy i będziemy wspominać stare czasy gdzieś w
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@demontre o #!$%@? Mirku, strasznie mi przykro że coś takiego Cię spotkało ( ͡° ʖ̯ ͡°) Bądź dzielny i nie daj się tej #!$%@? rakowi!


[]


[]

@MrPickles: kojarzę, chociaż bardziej jak już było... po wszystkim :(

Na razie jakoś dajemy radę, na bieżąco uzupełniamy rzeczy niezbędne natomiast co będzie dalej to czas pokaże. Głupio mi o cokolwiek prosić, ale jak zajdzie taka potrzeba będę pisał. Dzięki!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@demontre:

Ok, po prostu się nie dogadaliśmy. To służy właśnie do podnoszenia z łóżka. Obyś tego nigdy nie potrzebował. Tak czy siak propozycja pozostaje aktualna. Podnośnik nie jest teraz używany dlatego zaproponowałem wypożyczenie. W razie co pisz.

@aviation_maniac: na chwilę obecną raczej nie będzie potrzebny, mam nadzieję że te wszystkie zabiegi coś tam pomogą i cokolwiek mobilności mi wróci. Niemniej dzieki, pozdrawiam!
  • Odpowiedz
@demontre: Oczywiście, że proś o pomoc, nawet tą finansową, w końcu jesteś Mireczkiem, a my sobie pomagamy, jak jest taka możliwość. No na pewno nie zostaniesz bez pomocy. Ogólnie trzymam kciuki, aby wszystko już szło po twojej myśli.
  • Odpowiedz
@demontre: inaczej jak wbija zielonka i pierwszy i jedyny wpis to prośba o pieniądze, a inaczej jak Mirek ze stażem na wykopie potrzebuje pomocy, szczególnie w tak ciężkiej sytuacji jak Twoja. Wtedy widzę, że nie ma problemu z pomocą, wręcz przeciwnie, te zbiórki tu szybko się zapełniają.
Rob zbiórkę, dorzucę się na pewno.
Trzymaj się.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@demontre: Oczywiście, że proś o pomoc, nawet tą finansową, w końcu jesteś Mireczkiem, a my sobie pomagamy, jak jest taka możliwość. No na pewno nie zostaniesz bez pomocy. Ogólnie trzymam kciuki, aby wszystko już szło po twojej myśli.

@TomdeX: Dziękuję, każdy taki komentarz podnosi mnie na duchu!
  • Odpowiedz
  • 11
@demontre dobrze Cię widzieć! Piąteczka i szacun dla lekarza prowadzącego, że się angażuje! Oby wszystko poszło gładko.
Sprawdzę jutro jaką mieliśmy maść na odleżyny i napiszę. Nawet się nie wahaj robić zrzutki, tutaj nadal są dobrzy i normalni ludzie.
Nie czuj upokorzenia przez potrzebę ogarniania higieny przez bliskich. Opiekowałam się tak kimś mi najbliższym i miłość zasłania wszelkie niedogodności tych czynności. Ja się cieszyłam że.moglam dbać, czuwać i opiekować się... Dawać tę
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@demontre: inaczej jak wbija zielonka i pierwszy i jedyny wpis to prośba o pieniądze, a inaczej jak Mirek ze stażem na wykopie potrzebuje pomocy, szczególnie w tak ciężkiej sytuacji jak Twoja. Wtedy widzę, że nie ma problemu z pomocą, wręcz przeciwnie, te zbiórki tu szybko się zapełniają.

Rob zbiórkę, dorzucę się na pewno.

Trzymaj się.

@taalarek: nieskromnie tyko dodam, że pierwsze konto (@Shepard) to ja miałem trutaj koło 10 lat
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@demontre dobrze Cię widzieć! Piąteczka i szacun dla lekarza prowadzącego, że się angażuje! Oby wszystko poszło gładko.

Sprawdzę jutro jaką mieliśmy maść na odleżyny i napiszę. Nawet się nie wahaj robić zrzutki, tutaj nadal są dobrzy i normalni ludzie.

Nie czuj upokorzenia przez potrzebę ogarniania higieny przez bliskich. Opiekowałam się tak kimś mi najbliższym i miłość zasłania wszelkie niedogodności tych czynności. Ja się cieszyłam że.moglam dbać, czuwać i opiekować się... Dawać tę
  • Odpowiedz
@demontre: Daj znać co dokładnie ci trzeba kupić i jak można Ci to zamówić. Myśle ze sporo osób może Ci zamówić przez Allegro np środki higieny osobistej. Tylko musisz dać znać dokładnie co potrzebujesz, najlepiej listę produktów potrzebnych. No i info na kogo i gdzie zamawiać
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@demontre: Daj znać co dokładnie ci trzeba kupić i jak można Ci to zamówić. Myśle ze sporo osób może Ci zamówić przez Allegro np środki higieny osobistej. Tylko musisz dać znać dokładnie co potrzebujesz, najlepiej listę produktów potrzebnych. No i info na kogo i gdzie zamawiać

@bartdziur: @demontre:
Myślę, że coś takiego to dobry pomysł. Nawet wystarczy numer telefonu i na jaki paczkomat zamówić.
  • Odpowiedz