Wpis z mikrobloga

#dieta #medycyna #mirkokoksy #mikrokoksy

Siema mireczki, polecicie mi jakiegos dobrego dietetyka, ktory pomoze mi w pozbyciu sie helicobakterii. Mam juz to od jakiegos czasu i nie chcialbym brac antybiotykow przez miesiac czy dwa. Nie usmiecha mi sie rozyebanie totalnie swojego mirkobiomu jesli jest alternatywa. Treningi pewnie tez ucierpia, a dopiero miesiac temu wrocilem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 24
@troglodyta_erudyta: slyszalem, ze mozna to ogarnac pewnymi suplami i np olejek z oregano, greposept forte, ekstrakt z liscia oliwnego tego typu rzeczy, ale jesli faktycznie bede musial brac antybiotyk to go wezme. Krotka antybiotykoterapia to nie jest 6-8 tygodni :( Dzieki za chec pomocy.
@maze w Polsce też robią na śpiocha jak zapłacisz ;) anestezjolog chyba bierze 200/300pln i można go zamówić np do gastroskopii albo kolanoskopii - możesz też np pakiet wziąć i wtedy taniej wychodzi ale jest jeden główny minus - jak jesteś świadomy to współpracujesz i jakoś to idzie a jak śpisz to równie dobrze mogą Ci rozje*ać jelito albo żołądek bo nawet nie będziesz w stanie powiedzieć że jest coś nie tak
@Suplement_Diety: a no i diete wyczyscilem, co mi pomaga to zauwazylem, ze glowne wegle i praktycznie jedyne - ryz bialy, basmati, ziemniaki; bialka - raczej lean cuty niz tluste miesiwa chociaz steka jem co drugi, trzeci dzien, no i sporo jogurtow greckich, skyr z jedna lub dwoma tabletkami probiotykow.
@maze bez badań ciężko określić czy sobie poradził z wrzodami czy nie - kiedyś mądry lekarz powiedział mi, że może być osoba która umiera z bólu i ma jednego małego wrzoda w żołądku a może być też osoba ze skrajnie zniszczonym żołądkiem pełnym wrzodów i nie mieć żadnych dolegliwości bólowych :) znałem też ludzi którzy zasuszali wrzody spirytusem bo tak się kiedyś robiło i już są na tamtym świecie ;)
@maze jeśli działa to jak najbardziej korzystać ;) ja od siebie mogę polecić z całego serca len mielony - dwie łyżki do szklanki, zalać ciepła wodą i po jakimś czasie jak już zrobi się kleik to wypić - len od dawien dawna znany jest ze swoich pozytywnych właściwości jeśli chodzi o układ trawienny. Sprawdziłem na sobie i mi pomaga, powleka żołądek/przełyk i dolegliwości są mniejsze, mi np pomogło to zejść kompletnie z
@Suplement_Diety: wyczytalem, ze tabletki IPP to jest pantoprazolum, czyli cos na refluks? Ja nie mam zadnych problemow z refulksem, chyba, ze refulksem nazwiesz podchodzenie jedzenia do gory od czasu do czasu ( o dziwo po pieprzu kajenskim z rana nadczczo w ogole tego nie doswiadczam ) bez zadnego bolu czy potocznie mowiac zgagi? Len mielony taki legit? Zrobiles jakis glebsze dociekania na internetach?
@maze IPP to inaczej wszelkie leki z grupy inhibitorów pompy proteinowych - substancji jest multum, nie tylko ta która wymieniłeś. W moim wypadku to te tabletki refluks spowodowały :) generalnie zasada działania tych tabletek jest taka, że kwas w żołądku który powstaje po posiłku jest słabszy przez co w znacznie mniejszym stopniu wypala wrzody/przełyk itd (to takie duże uproszczenie). Niestety mniejsza ilość kwasu powoduje że dolny zwieracz przełyku ( taka zapadka, są
@maze z doświadczenia wiem że jeżeli chcesz się tego pozbyć to po prostu postaw na dobrego lekarza. W moim przypadku były to antybiotyki przez 7 dni (mimo tego, że tylko 7, to i tak okropnie, szczególnie na początku, ale jednak warto się przemęczyć) + dieta lekkostrawna z naciskiem na brak tłustych, smażonych, pieczonych, wędzonych potraw
@troglodyta_erudyta: nie, ja po prostu jestem otwarty na rozne rozwiazania. Jakie probiotyki bys polecal? Jakies konkretne firmy oprocz tego vivomixx ( jestes druga osoba, ktora mi to polecila )? Jakies konkretne szczepy tych bakterii? Jaka bylaby optymalna ilosc? Jeszcze jedno pytanko - pare probiotykow z konkretnych firm trzeba dostarczac w odpowiednim opakowaniu i trzymac w lodowce, jak to sie ma do innych? Podejrzewam, ze te, ktorych nie trzeba trzymac w lodowce