Wpis z mikrobloga

Dolaczam do ekipy.

Wiek:41
Plec: M
Waga: 126 kg
Wzrost:176 cm

Zaczynalem 1 pazdziernika z waga 143 kg, wiec juz calkiem sporo za mna.
Po dziesiatkach prob postawilem na jedyna sluszna metode: waga kuchenna + liczenie kalorii. Trzymam sie 1500 kcal dziennie, staram sie spozywac posilki o niskiej gestosci kalorycznej. Umiarkowany ruch - spacery.
Cel na czerwiec - wynik dwucyfrowy.

#zagrubo2021 #odchudzanie #chudnijzwykopem
  • 25
  • Odpowiedz
@raglegumm: znawcą nie jestem ale czy 1500 to nie za mało dla Ciebie? odchudzanie jest proste już to robiłem z kilkanaście razy. Ale tutaj mam pytanie czy nie katujesz się za bardzo i kiedyś Twój organizm się nie zbuntuje? Przyjdzie jakaś stagnacja czy coś i będziesz się denerwował? 20 kg w 3-4 miesiące to bardzo duży spadek, fajnie wygląda wszystko na wykresach itd ale utrzymanie tego reżimu wydaje mi się bardzo
  • Odpowiedz
Trzymam sie 1500 kcal dziennie


@BedeBorodJakMojTato:

Trzymam sie 1500 kcal dziennie

BYKUU ZA MAŁO KALORII JEZU CHRYSTE. Jak uderzysz w sciane to nie bedziesz miał co zrobić. Twoj metabolizm bedzie zajechany na amen.

Musisz to zmienić ASAP.
  • Odpowiedz
@BedeBorodJakMojTato: Zaczalem z 1000 kcal i rzeczywiscie bylo za malo. Zwiekszylem do 1500 i przez trzy miesiace nie mam skutkow ubocznych. Czuje sie wrecz wspaniale. Mysle, ze im wieksza otylosc tym wiekszy deficyt jest w stanie zniesc organizm. Robilem badanie krwi i wszystko w normie (a cukier, cholesterol i proby watrobowe w normie po raz pierwszy od 20 lat...)
  • Odpowiedz
@raglegumm: tak jak mówię ekspertem nie jestem więc nie będę negował twojego postępowania. Jak dobrze się czujesz to ok. Wiem że z dużej wagi schodzisz łatwiej i można sobie pozwolić na większy deficyt ale kontroluje to wszystko. Ja zeszłem w 3 miesiące z 120 na 91. Obecnie 115 i trzeba zacząć dalej robić coś ze sobą. Całkowite odcięcie od słodyczy co było u mnie najgorsze i tak powiedzmy około 1800-2000 kcal.
  • Odpowiedz
sie? jesli utrzymam 1500, to bede chudl; skad organizm bedzie czerpal energie?

odpowiedz


@raglegumm:

Pewnie ze bedziesz chudł do pewnego czasu - problem jest taki ze masz tak bardzo extremalny deficit ze twoj organizm wpadnie w tryp umieram ratuj sie. Twoj metabolizm kosmicznie spowolni.

Z twoja waga utrzymanie jej to pewnie z 2800 kcal~3000 kcal a ty aktualnie jesz polowe tego. Co sie wydarzy za jakis czas to twoja waga stanie,
  • Odpowiedz
@m0rli: Strasznie generalizujesz, tymczasem każdy organizm jest inny. Zależy ile ktoś ma masy mięśniowej. Jak bardzo mało to normalne jest takie cięcie do takiej wartości. Najlepiej po prostu poobserwować swoje ciało i wagę. Ale zgodzę się, ze schodzenie od razu na 1500 to już duży deficyt jak na taka masę. Ja przy 81kg trzymam okolice 1600.
  • Odpowiedz
@shikalukime:
ja to rozumiem że kazdy organizm jest inny. Przy jego wadze startowej i tak musi miec jakies mieśnie nawet jak nigdy nie cwiczył - ciało musiało jakoś ta cała mase utrzymać. Startowanie z tak niskiego deficytu nie daje mu żadnego pola na manewrowanie, przecież nie zejdzie na 1400 kcal jak zaczna sie problemy.
  • Odpowiedz
@raglegumm: a to nie tak, że twój organizm przez głodówkę ogranicza spalanie kalorii?
Jest na trybie oszczędnym. Po skończonym odchudzaniu jak wrócisz do np 2200 kcal to może waga wrócić z wielkim hukiem
  • Odpowiedz
@raglegumm: żeby spaść skutecznie z takiej wagi, trzeba zmienić styl odżywiania - aż tyle i tylko tyle. Obcięcie do 1.5k kcal to nie jest zmiana nawyków żywieniowych, to "karanie" swojego organizmu za to że się spasł. Jeśli nawet psychicznie uda ci się przetrwać to sadomaso i schudnąć, to odbijesz się pięknie jak piłeczka.

Słuchaj kolegów z góry, oblicz maintenance, utnij kilkaset kalorii i obserwuj co tydzień - jak leci to utrzymuj,
  • Odpowiedz
@raglegumm przy Twojej wadze 3000kcal na redukcji to nawet malo będzie... jesz teraz 1500kcal i drastycznie chudniesz. Jak myślisz co się stanie gdy zaczniesz jeść normalnie? Zaczniesz tyć szybciej niż waga spadala
  • Odpowiedz
@waldinio: co to znaczy jesc normalnie? jak zaczne #!$%@? jak dawniej, to oczywiscie bedzie zle. Ale wytlumacz mi - jesli po redukcji oblicze zapotrzebowanie kaloryczne na utrzymanie wagi (bedzie to okolo 2500) i bede sie tego trzymal (to rozumiem pod pojeciem jesc normalnie) to jakim cudem przybiore na wadze? #odchudzanie #chudnijzwykopem
  • Odpowiedz
@raglegumm No z jedzenia przecież ale przy tak niskiej kaloryce metabolizm mocno zwalnia, gdy zaczyna dostawać odpowiednią kaloryke organizm zaczyna szaleć, próbuje nadrobić to co stracił.

Z autopsji dokładnie 5 lat temu zrobiłem to samo... najpierw mialem 2400, potem 2000 i na końcu low carb 1800kcal. Na 1800 zeszło mi 8kg w 2 miesiące, zajebiście się dociąlem. Wróciłem do 2700kcal uwzględniając obecny stan wysiłkowy. W miesiac przywaliłem 10kg...

Oczywiście kazdy organizm jest
  • Odpowiedz