Wpis z mikrobloga

Powolutku do celu.

Muszę ogarnąć jeszcze ładowanie skryptów .js po wifi bo AsyncWebServer na ESP32 sobie nie radzi idealnie jak się dużo w tle dzieje ale może kolejkowanie pomoże.

Póki co wysyłanie/wyświetlanie grafów działa i nie gubi się żaden pakiet! Wifi jak się nie połączy bezpośrednio do wifi (uprzednio skonfigurowanego w config.json) to stworzy access point o tej samej nazwie/haśle więc telefon/laptop powinien się sam połączyć.

W ten sposób zbliżamy się do wersji Logger.S R która to będzie bez ekranu i zarządzana w 100% z wifi/bluetooth. Będzie też rozmiaru nieco większego dongla więc będzie ją skitrać gdzieś permanentnie.

Ale do tego jeszcze długa droga ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy okazji dajcie znać co sądzicie o nowym setupie z kamerką - muszę popracować nad huntingiem delikatnie ale chyba tragedii nie ma? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#esp32 #arduino #esp8266 #elektronika #programowanie #chwalesie #filmowanie
sorek - Powolutku do celu.

Muszę ogarnąć jeszcze ładowanie skryptów .js po wifi bo...
  • 32
@sorek: czekaj, czekaj - to do esp można taki ekranik zamontować, klikać i jakieś wykresy rysować? A ja byłem dumny ze swojego 16x2...
a co do setepu z kamerą, to na pewno zablokuj AF, bo to strasznie irytuje jak cały czas ostrzy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@loginniezajety: fw będzie otwarte w przyszłości na locencji mit. Ja sprzedaje development board. Nie mam problemu podzielić się obiektami później (tak jest w w licencji arduino)

Btw. Z bibliotek arduino mozna korzystać na innych platformach i nie sa objete lgpl. Raczej nie do udowodnienia.
@piwniczak: cena 2x wyższa niż mojego produktu a funkcjonalność trzeba napisać samemu. Dodatkowo PI bałbym się zostawić na stałe wpięte do auta ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@sorek: ale ile funkcjonalności które twój produkt nie posiada - GPS, 4g, obsługa zewnętrznych monitorów na których oprócz wykresów można oglądać np. multimedia, zaawansowany protokół OBD/2 czyli mozna czytac/kontrolować rzeczy których uniwersalnymi czytnikami się nie da, zapisywanie danych online zsynchronizowanych z przebyta trasa, wysyłanie danych do aplikacji Torque.
Nie to, że krytykuje twój produkt, raczej próbuje zmotywować do dalszej pracy bo bardzo miło by było widzieć konkurencję dla AutoPi
zaawansowany protokół OBD/2 czyli mozna czytac/kontrolować rzeczy których uniwersalnymi czytnikami się nie da


@piwniczak: protokół OBD2 akurat obsługuje w 100% moje urządzenie więc to nie jest problem. Problem jest taki że OBD2 nie nadaje się do tuningu bo jest za wolny.

Nie to, że krytykuje twój produkt, raczej próbuje zmotywować do dalszej pracy bo bardzo miło by było widzieć konkurencję dla AutoPi


@piwniczak: nie muszę z tym konkurować, projekt typu
@piwniczak: mam, aczkolwiek jest to bardziej biblioteka którą stworzyłem na potrzebny mojego programu:

https://github.com/handmade0octopus/ds2

Do obsługi protokołu DS2 - używanego w BMW gdyż jest to coś z czego ten projekt wyszedł :D

https://github.com/handmade0octopus/ds2/blob/master/example/ExampleCANReader/ExampleCANReader.ino

Polecam ten przykład bo ma kilka fajnych funkcji w tym świetnie służy jako CAN sniffer.

Jeden mój klient w stanach używa go do retransmitowania CAN do telemetri typu RaceCapture:
https://www.clown-shoe.com/single-post/2020/09/16/announcing-the-logger-s-an-e36-can-data-solution

Inny użył przykładu wyżej by zrobić reversengineering na
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@sorek: Właściwie to nie rozwiązałam problemu, tylko przykleiłam plaster, w plikach SVG połączyłam kilka grafik tworząc jedna dużą i tym sposobem liczba grakik na stronie jest 1-2 ale są całkiem duże i odwołanie polega na konkretnym id w obiekcie a nie do kilku obiektów z tymi samymi id elementów wewnątrz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@QBA__: robie server.on(/data ...

I wysyłam stringa który jest odpowiednio przygotowany.

Nic specjalnego, mysle przejść na websocket myślisz że warto? Server.on zużywa trochę za dużo zasobów imo
@sorek:

robie server.on(/data ...

Czyli ajaxem odpytujesz - każde odpytanie tworzy nowe połączenie TCP, przy websocketach jest jedno trzymane cały czas.

Chyba warto przejść choć sam nie próbowałem bo nie robiłem na ESP nich potrzebującego podglądu danych realtime i ogólnie słaby jestem w webdevie ale widzę że AsyncWebServer ma obsługę websocketów i powinno się opłacić szczególnie jak przewidujesz kilku klientów jednocześnie bo wtedy nie będą nawalali zapytaniami do ESP jak szaleni.