Wpis z mikrobloga

Jak dowodzą badania i pomiary, nowe tymczasowe DDR (zwane covidówkami lub tymczasami) bardzo dobrze się przyjęły.
Mam pomysł na kolejną. Pomożecie ją wprowadzić?
Dzięki słynnej ekierce (made by MPEC) prawdopodobnie możliwe jest wyznaczenie takiej DDR po południowej stronie alei Pokoju od wjazdu do PZU do ulicy Sierpowej. Aleja Pokoju w tym miejscu jest bardzo szeroka ( do 6 pasów! ) i powinna się tam zmieścić bez utrudniania życia kierowcom. W końcu będzie można wygodnie ominąć schody na WTR.
Jak możecie pomóc? Wystarczy wysłać wniosek do urzędu o stworzenie DDR. Instrukcja i przykładowy wniosek:
https://elineusz.github.io/Aleja-Pokoju/
Możecie też wysyłać maile do urzędników lub radnych. We wniosku jest dokładniejszy opis zalet i rozwiązań.

#krakow #rower #rowerowykrakow
elineusz - Jak dowodzą badania i pomiary, nowe tymczasowe DDR (zwane covidówkami lub ...

źródło: comment_161022786064LPvuVsPXfSWF0D6Rg4uO.jpg

Pobierz
  • 15
@Thunderball:
1. Europejskie badania poziomu zadowolenia z życia (pytano też o zmiany w transporcie)
2. Liczniki rowerowe
3. Videodetekcyjne badania ruchu na AGH
4. Badanie opóźnień tramwajów
5. Konferencje Specjalistyczne miały na jednej dość obszerny materiał od Marek Bauer (prorektor PK) i Łukasz Gryga (MIR)
@elineusz:

> 1. Europejskie badania poziomu zadowolenia z życia (pytano też o zmiany w transporcie)

kogo pytano? bo chyba nie kierowców samochodów.

> 2. Liczniki rowerowe

czyje liczniki? jakie niby obraz sytuacji dają liczniki rowerowe?

> 3. Videodetekcyjne badania ruchu na AGH

prosze link do badań i wyników

>4. Badanie opóźnień tramwajów

link do wyników z porównaniem rdr oraz uwzlędnioną poprawką na to, że jest PANDEMIA.

>5. Konferencje Specjalistyczne miały na
ciekawe jakie było kryterium tego "przyjęcia się" w sezonie zimowym. jeden kurier rowerowy z Glovo na 1h?


@Thunderball: xD wychodzisz czasem z domu? Przecież poza skrajnymi ulewami i zamieciami (w ostatnich 3 miesiącach ile tego było, 5-10 dni?) ludzie normalnie jeżdżą całą jesień i zimę rowerami, oczywiście, że jakiś procent rezygnuje z uwagi na chłód, no ale wystarczy się rozglądnąć idąc przez miasto, żeby widzieć ciągły ruch.

Chyba nie myślisz, że
@BrockLanders: codziennie. jeżdżę na drugi koniec miasta do tzw. pracy. jade swoim małolitrażowym yarisem przez centrum bo brzydzę się mpk. pozatym jest szybciej, cieplej i wygodniej odwieźć dziecko do żłobka. jak było ciepło to i owszem jeździło kilku rowerzystów na minute ale teraz np. na dietla to pusta droga i tylko auta stoją w korku klnąc na tego arcymistrza który wymyślił nową organizację ruchu. i zanim mi powiesz, że jestem w
wychodzisz czasem z domu? Przecież poza skrajnymi ulewami i zamieciami (w ostatnich 3 miesiącach ile tego było, 5-10 dni?) ludzie normalnie jeżdżą całą jesień i zimę rowerami,


@BrockLanders: czasem Uber Eatsy, Pyszne i Wolty też widać.

Rowerzysta taki zwykły to jeden na 100 samochodów?
@elineusz
a oni już nie zaczęli z tym działać ale na chodniku? Widziałem, że spiłowali wjazdy na chodniki przy przejściach dla pieszych. Podobnie robili kiedyś przy Alei Pokoju 7, gdzie wprowadzali ciąg pieszo rowerowy.

Tak czy siak super, brakuje tam ścieżki po tej stronie.
@albert107: MPEC wymieniał rurę pod chodnikiem i zrobili "coś" co juz daje sporą poprawę ale tylko od Plazy do PZU. Pismo jest o dalszy fragment. Jak możesz to wyślij. Każdy glos poparcia sie liczy.
@albert107:
Dzięki.

Aleja Pokoju to nie nazwa ulicy. Nazwą sa tylko Aleje Trzech Wieszczów. Reszta jak aleja Solidarności albo Waszyngtona z małej.

Mają błąd na stronie, pismo może być nawet dłuższe. Ale specjalnie nie skracałem a y kazdy mógł wywalić najmniej interesujący go akapit.