Wpis z mikrobloga

Czy wypada po ponad pół roku pracy Scrum Mastera zapytać się czym właściwie się zajmuje xD? Scrum w firmie był odkąd pracuję, od przyjścia SM'a nie czuję by coś się zmieniło. Prowadzi retro i mówi że mamy nie przedłużać spotkań, czym wcześniej zajmował się PO xD.
Jestem po prostu ciekaw za co kosi po 14k< (bo od tego pułapu zaczynają się widełki na to stanowisko u mnie w firmie).

#programowanie #programista15k #pracait
  • 14
@peoplearestrange: nie przeszkadza, tak jak napisałeś czysto ból tyłka że kosi więcej niż dev. Akurat pracuję w korpo wydającym na devów grubą kasę, 15k x liczba zespołów nic nie zmieni. Dziwi mnie tylko że firmy świadomie zatrudniają osoby na to stanowisko, jakaś korzyść musi z ich pierdów w stołki być, skoro są tak dobrze opłacani.
@Jurix: spotkałam się kiedyś z bardzo ciekawym stwierdzeniem "Dobry scrum master jest na pograniczu bezrobocia.". Rolą SM jest zadbać o to, żeby wszystko dobrze działało w zespole. A z kolei jak już wszystko tak dobrze działa, to po co SM? :D
@Datagirl: Akurat u mnie dałoby się zrobić, by było lepiej, ale większość takich rzeczy zgłaszanych na retro ląduje w koszu z powodu "góra tak zdecydowała, nic nie zrobimy". Wady pracy w korpo :/
@Jurix: znam ten ból, u mnie scrum nie jest "od zawsze", a od jakiegoś roku. I faktycznie, przez kilka miesięcy na retro wpadaliśmy na świetne pomysły, które mogliśmy wprowadzić w obrębie zespołu, żeby nam było lepiej. Potem na retro zaczęły się pojawiać już tylko takie tematy, które nie są od nas zależne i cóż... tak trzeba żyć ¯\_(ツ)_/¯