Wpis z mikrobloga

Dziś Iwona Wieczorek obchodzi(łaby) 30 urodziny. Sprawa jej zaginięcia to jedna z najgłośniejszych kryminalnych spraw w Polsce.
To jest niesamowite, że ktoś jest i nagle znika. W samej Polsce w 2019 zaginęło podobno 15 tysięcy osób. Ogrom.

Jakie kryminalne sprawy wryły wam się w pamięć? Obok Iwony to chyba sprawa Madzi z Sosnowca (pamiętam jak czytałam na ten temat na wykopie, było mnóstwo wykopów na ten temat), a tak miedzynarodowo Madeleine McCain. Ciekawe czy się kiedyś dowiemy co się stało z Iwoną i Madeleine.
#iwonawieczorek
#kryminalne
#kryminalistyka
#zaginieni
#gdansk #sopot
#csiwykop
zielonasowa - Dziś Iwona Wieczorek obchodzi(łaby) 30 urodziny. Sprawa jej zaginięcia ...

źródło: comment_1610139553zkydKZtk8OcllnaslXwlyC.jpg

Pobierz
  • 54
@pekas: uwielbiam Magazyn Kryminalny! Oczywiście wszystkie te napady i zabójstwa to wielkie tragedie, ale wspaniałe jest to że kiedyś puszczali coś takiego w publicznej telewizji. Nawet kiedyś raz złapali zabójcę bezpośrednio dzięki temu - zgłosił się na statystę i wszystkim wydał się podejrzany, bo wiedział więcej niż Fajbusiewicz.

Wiesz coś więcej na temat sprawy z Twojego miasta?
@zielonasowa:

ostatnio moim hobby w wolnych chwilach jest właśnie oglądanie starych odcinków 997 ( ͡° ͜ʖ ͡°)

wiesz co, niewiele wiadomo. co prawda ta daria dalej widnieje jako osoba zaginiona. nie wiem czy było jakieś przypomnienie w tych nowszych odcinkach, ale sprawa jest mało poruszana. wiadomo, że ruszyła do miasta i tam była, powrotu nie było. pamiętam jak w całym mieście były jej plakaty z informacją, że
pekas - @zielonasowa: 

ostatnio moim hobby w wolnych chwilach jest właśnie oglądan...
@MariolaMis: myślę że tym żyją właśnie przez to, że były nagłaśniane. Koło się zamyka. Zaginięć idzie w tysiące i oczywiście nie da się przedstawić wszystkich, ale dobrze by było, żeby ludzie widzieli tego więcej.
Warto też przypominać stare sprawy, na przykład mój mąż nigdy nie słyszał o Iwonie.
@zielonasowa: Mi się wydaje, ze pokazują ładne i to się sprzedaje dalej. Tak samo z tą kobieta wypchnięta z okna w Egipcie, co było jakoś jakiś czas temu głośno
Ile można odgrzewać sprawę kobiety, do której nikt nic nie wniósł, a sprawy, które mogą zyskać na tym, ze je się pokaże ludziom nie pokazuje.
@MariolaMis: myślę że każda wrzuta o każdej zaginionej osobie coś wnosi. Czy powinniśmy rozliczać zaginionych z czasu antenowego? Wiele spraw rozwiązuje się po naprawdę wielu latach, niektóre przejęte przez archiwum X.
Jeśli masz Facebooka to polecam Ci profil "Zaginieni przed laty" - wiele informacji o różnych zaginięciach brzydkich i ładnych. I wbrew pozorom nie tylko o starych zaginięciach tam poczytasz, o swieżynek jest nawet więcej.

Ta wrzuta też ma na
@zielonasowa: prawda o Wieczorek jest plus minus znana i dość banalna jak to zwykle bywa. Jednak przy zmowie milczenia i dziadowskim początkowo śledztwie trudno cokolwiek udowodnić.

Tak samo pewnie banalna jest prawda o Tylman, ale tej prawdy niestety nie znamy. Wiedzą to być może dwie, trzy osoby - w tym pewnie niesłusznie oskarżony.

Olewnik - temat głośny, też generalnie wszystko wiadomo, wszystko się rozmyło.

Najciekawsza wydaje się sprawa Bałdygi, tam mamy
@IgorK: @rochto: W ogóle lata 90 i początek 00 to mroczne czasy pełne mafijnych porachunków.

Znacie jakieś dobre pozycje na temat polskiej mafii? Chętnie poczytam. Wiem że Masa pisał książki, ale nie wiem czy chcę się dokładać do jego portfela.
@zielonasowa niestety nie jestem w stanie nic polecić. Książki "Masy" nie czytałem więc ciężko mi powiedzieć ile w tym prawdy a ile kreowania się na celebrytę.
Coś tam Masy czytałem. Czytadła na jeden wieczór, acz oddające klimat. Inna sprawa, że Jarek się mocno przechwala i ponoć nie było aż tak do końca ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Chyba jednak trzeba przeczytać Janusza Szostaka, chociaż tej najnowszej jeszcze nie zaliczyłem. Oczywiście też zbiera kontrowersje, ale dosyć fajnie się czyta i swoje wnioski można wyciągnąć.