Wpis z mikrobloga

@fegwegw: no wiadomo, to zawsze ryzyko. Upewniam się tylko czy dobrze myślę, czy jest coś ukrytego w tym rozwiązaniu o czym nie wiem. Chodzi mi że jakbym sprzedawał żeby zostać na normalnej walucie, która w miarę trzyma kurs, a nie zmieniać jedno crypto na inne
@spider: jedyna wada fiatów jest taka, że:
a) trzymasz je na giełdzie, która w każdej chwili może się zawinąć/upaść/być okradziona - w okresie "bańkowym" to jest bardzo możliwe
b) przelewasz do swojego banku, ale wtedy płacisz podatek, albo liczysz, że fiskus nie zauważy

Krypto zawsze możesz schować na bezpiecznym portfelu poza giełdą.
@spider BTC kupiłem skromnie za 2 k 0.2tej krypto. I powiem tak: zyskałem 10 razy. Więc nawet ja k przyjdzie korekta 1/3 to luz. Inflacyjne uciekłem i pluje sobie w gębę że takalo kupilem
@spider: jeśli chodzi o aplikacje to słabo się znam bo mocno wypadłem z obiegu. Sam ostatnio zainstalowałem sobie BRD na telefonie, ale to do niedużych ilości BTC. Oprócz tego są różne portfele sprzętowe (np. Trazor), albo po prostu papierowy portfel, wydrukowany i schowany w szufladzie ze skarpetkami.
@spider: ekspertem nie jestem więc lepiej się upewnij, ale o ile pamiętam to te 12 słów służy tylko do odzyskania klucza prywatnego ze strony blockchain.com. Jeśli (bardzo teoretycznie, bo ta strona jest raczej pewna) blockchain.com by całkiem zniknęło to wg mnie te słowa nie pozwolą ci odzyskać klucza prywatnego w innym portfelu.
Portfel papierowy wygląda raczej tak jak ten na zdjęciu. Ma klucz publiczy i klucz prywatny.
źródło: comment_1610095695cxHfWcWOQb8FP8pnB0r5W5.jpg