Wpis z mikrobloga

Siema, ogarniam podręcznik basic rules dnd 5e i jestem nim niesamowicie zmęczony. Jest jakaś rozpiska co jest absolutnym minimum, żeby móc DM'ować? (mogę CTRL+F zrobić w podręcznik i poszukać jakbym czegoś nie wiedział) ew. Macie jakieś notatki/filmy/resourcy którymi jesteście w stanie się podzielić by łatwiej było przekroczyć tą księge? Fajne by były też protipy dla początkującego DM'a. Planuje zrobić z nimi najpierw moduł jakiś by ogarnąć podstawy gry i zobaczyć czy lepiej im będzie leżało dnd czy młotek którego już gramy od pół roku (w młotka gram, nie dm'uje ale już mechaniki znam)
#gry #dnd #tabletop #rpg #tabletoprpg #warhammer
  • 4
@clawfingerpl: Nie wiem co to za pod "basic rules dnd 5e", ale tak naprawdę do prowadzenia (i grania) wystarczy Ci zestaw startowy, który można kupić po polsku. Książeczka ma 20-30 stron maks (w tym opisy podstawowych przedmiotów/czarów), z czego corowe zasady (walka, testy umiejętności), zajmują może kilka.
Dodatkowo masz dołączoną fajną przygodę startową i kilka gotowych postaci, żeby ułatwić wszystkim start.
@clawfingerpl:
* tak jak pisze @TrueGrey warto zaopatrzyć się w starter i zobaczyć jak zawarta w nich przygoda wykorzystuje mechanikę.
* przede wszystkim należy wiedzieć jak rozegrać walkę i jak się rzuca czary.
* jeśli nie masz jeszcze drużyny, warto wcześniej poszukać na grupie RPG Online na fb jakiejś drużyny na jednostrzała, żeby zobaczyć jak rozgrywka wygląda w praktyce.
* jeśli nie masz czasu/ochoty na jednostrzała, na YT powinieneś bez problemu