Wpis z mikrobloga

@cd6057: Z chin będzie ciut taniej ale na olx nie wiele drożej i szybciej CI przyjdzie.
Radiator a wręcz aktywne chłodzenie konieczne! Da radę to sensownie podkręcić.
Mi 4 GB wystarczyły.
Libreelac jest super, ale jeśli tylko do tego potrzebujesz to lepiej kupić po prostu TV Box np od xiaomi który ma od razu wbudowany Chromecast.
@cd6057: Na Libreelec robiłem jakieś testy 10bit, nie jestem pewien co do x265 - daje rade.
Ale kodi stawiane na jakiejkolwiek instancji Raspbiana, ubuntu czy innych linuxów - uuuu kiepściutko. Nawet YT 1080p nie zawsze działa super płynnie.
Powoli coś usprawniają m.in. zapowiedziane jest chyba pełne wsparcie dla vulcan api jakoś niedługo.

Ale generalnie polecam Raspberry pi pod różne projekty, testowanie, zabawe :) mam pudełko pełne kart pamięci i myślę nad
@cd6057: jak chcesz być zadowolony z zakupów to botland. Po pierwsze są oficjalnym dystrybutorem w Polsce, po drugie są ogarnięci i każdy mirek z tagu ci to powie. Aliexpress ceny ma podobne, a dołożą ci cło, 8 tygodni czekania i jeszcze ryzykujesz podróbą bez gwarancji.
Pi400 to takie podkręcone 4B w klawiaturze - ma jakąś tam nowszą, podkręconą rewizję procesora i spory radiator (kawał blachy), który lepiej odprowadza ciepło.
Obudowę mam
a.....a - @cd6057: jak chcesz być zadowolony z zakupów to botland. Po pierwsze są ofi...

źródło: comment_1610018490II3UuoVXFfrVh8gJ1vNTCe.jpg

Pobierz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@cd6057: nie wiem czemu @withoutSmallGarden pisze że mu Kodi nie działa, u mnie na Raspbianie i RaspberryPiOS działa doskonale, nic nie tnie na x265 w 1080p, streamowanie YT po Yatse działa bez najmniejszego problemu, wszystko płynne, bez przycięć, nawet jak w tle działają inne programy. Obudowa jest potrzebna. Taka jak powyżej utrzymuje u mnie 50-60st przy sporym obciążeniu więc wiatraki nie są konieczne
pisze że mu Kodi nie działa, u mnie na Raspbianie i RaspberryPiOS działa doskonale


@Waspin: Widocznie on testował w vp9 a nie w h.265. Na vp9 to potrafi zgubić klatki nawet przy 720p, bo nie ma sprzętowego dekodowania dlatego kodeka.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@chciwykrasnolud: może być. Ewentualnie testował w zeszłym roku - na samym początku tylko LibreELEC korzystał z hardware'owego dekodowania a i h265 ssało po całości, dopiero potem zapaczowali to bez śladu
Podpowie ktoś , czy opłaca się dopłacać do wersji 8gb względem 4gb ? Potrzebuje coś kupić do przetestowania , trochę projekty na studia trochę smarthouse trochę zabawa , podmiana na inne wersje (np. pi zero) . Nie miałem jeszcze z styczności dlatego nie wiem czy warto wybrać 8 gb
@xEvulx: zależy, co planujesz mistrzu. Do większości zastosowań i do zabawy wystarczy 4GB, a może nawet 2GB, ale nigdy za wiele RAM-u. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Zwłaszcza, jak planujesz odpalać kilka rzeczy na raz i rozbudować system o nowe funkcjonalności.

Zero - tylko tryb tekstowy. Jest małe, potrzebuje mało prądu i wytwarza mało ciepła, ale jest niewydajne i wystarczy tylko do prostszych rzeczy, idealne żeby dać mu
Libreelec. Rbp4 4gb. Robi za tv, filmy, seriale oraz muzykę. Bez radiatorow tylko otwarta obudowa. Brak problemów od bardzo dawna