Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 24
Oczywiście nie ma bardziej zdegradowanej okolicy na terenie współczesnych pięciu dzielnic nowohuckich niż Czyżyny - to wiedzą już nawet dzieci w przedszkolach.

Jeden wielki chaos urbanistyczny zapoczątkowany przez Kościół Beata Alberta dawno temu, poprzez mniejszych deweloperów, poprzez Avię (która jest spójna, ale wciąż chowem klatkowym), kończąc na chaosie po wschodniej stronie pasa, gdzie jest kilku różnych deweloperów, dużo Betafencu, dużo kostki Bauma i potop samochodów.

W 2020 do ogólnego burdelu dołącza kolejny budowany blok, który powstanie na miejscu... planowanych terenów zielonych ¯_(ツ)_/¯ Zapewne duży haj$ w radzie miasta poszedł pod zielonym stolikiem.

https://krakow.naszemiasto.pl/krakow-nowy-blok-rosnie-tuz-przy-avii-i-dawnym-pasie/ar/c3-7936351

I tak się tu żyje w #nowahuta #czyzyny #krakow #mieszkaniedeweloperskie
Pobierz DerMirker - Oczywiście nie ma bardziej zdegradowanej okolicy na terenie współczesnych...
źródło: comment_1610010719UiwjFTfyKMvDAKcCwzoALf.jpg
  • 18
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: pamiętam jak byłem w Chicago i malowałem ściany gdzieś w centrum.
I właściciel się żołądkowa że kamienica taka na pięć pięter została wybudowana mniej niż stopę od jego budynku.
Zresztą Popatrz na okolice rynku w Krakowie.
Przeciez tam jeden wielki bliźniak.
@DerMirker: i tu sie mylisz, kolego... ja tam biegalem, jak jeszcze tego kosciola (rozpoczeta budowa chyba w 1983, jak dobrze pamietam) nie bylo i jak sobie podejdziesz do niego z kierunku: os. Dywizjonu 303 blok 51 -> 50 (jak na zdjeciu) to zobaczysz, jak on byl swietnie wpisany w tamto budownictwo (budynek o tym charakterze musi oczywiscie inteligentnie lamac schemat urbanistyczno-architektoniczny, ale nie moze z nim kolidowac! Wedlug mnie swietnie im
Pobierz m.....a - @DerMirker: i tu sie mylisz, kolego... ja tam biegalem, jak jeszcze tego ko...
źródło: comment_1610012232WCb8D64J5dYhqsROiJ2wJc.jpg
@marcus1a: sprawdziłem, kościół zaczęto wznosić w 1985, skończono w 1990. Moim zdaniem źle się wpisuje, w otoczenie, jest wielkim postmodernistycznym molochem, który w otoczeniu bloków i przez długie lata łąk i nieużytków, wyglądał przytłaczająco. A obecnie stapia się z otoczeniem znakomicie, nie przystając ani do bloków na D303 z lat 70-80, ani do nowoczesnych bloków z lat 2010+, ani do szczątkowych śladów pasa, po którym wierni z nowych bloków muszą iść,
@DerMirker: Racja - 1983 to pozwolenia szly dopiero i budowa starej kaplicy (dzis warsztaty dla niepelnosprawnych), a od 1985 rusza budowa kosciola
Pamietaj, ze temu kosciolowi nadal brakuje wiezy! ona sporo zmienia!

Natomiast ja zostaje przy moim - wrzucam zdjecie od strony ul. Hynka - jak dla mnie to jako-tako wspolgra ze starymi blokami koncowki lat 70 i nastepnie 80 (idealem to to nie jest, przyznaje, ale tez nie ma rozpaczy
Pobierz m.....a - @DerMirker: Racja - 1983 to pozwolenia szly dopiero i budowa starej kaplicy...
źródło: comment_1610015045PuRFwm2ial8okWYgYg7rvB.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@DerMirker: to jest strasznie smutne co tam się dzieje (,) ps kościół skończono budować jakoś w połowie lat 90. (confirmed info - to moja była parafia) edit: Wiki mówi że w 94