Wpis z mikrobloga

@shaki24 nie, wybacz, ale nie mogę. Pomysł, że jesteśmy w stanie ocenić spółki po tym czy podoba nam się gra... Skąd Ty żeś się urwał? To tak jakbym oceniał kupno akcji Orlenu po tym, że mają porządek i promocje na stacjach. Takie empiryczne wrażenia to tylko jedna, niewielka składowa. I to taka, która opiera się na emocjach, a nie rozumie - ergo nie powinna być podnoszona jako przykład dobrego rozumowania.
@Bordomir: gra to produkt. Od niby czego zależy sukces spółki jak nie od produktów który sprzedaje? Z checią się dowiem jak ocenić spółkę produkującą gry - może po ilości pracowników, kosztach wynajmu biura, czy może ile komputerów gamingowych posiadają na właśność?
Sorry śmiem się nie zgodzić i obstaję przy produktach i po tym jak rynek (czyli ludzie tacy jak my - gracze) je odbierają. Bo za tym bezpośrednio idzie ilość sprzedanych
To tak jakbym oceniał kupno akcji Orlenu po tym, że mają porządek i promocje na stacjach.


@Bordomir:

Przypomniała mi się książka Wspomnienia Inwestora Giełdowego. Facet zainwestował w firmę której prezes był oszczędny do przesady - wykorzystywał każdy kawałek papieru w biurze. Oczywiście szukanie oszczędności w biurze przedkładało się na jego politykę prowadzenia całej firmy. Firma odniosła sukces.
Jako kontrprzykład - spotkanie z prezesem spółki który korzystał z jakiegoś ultra drogiego papieru
@Bordomir: > To tak jakbym oceniał kupno akcji Orlenu po tym, że mają porządek i promocje na stacjach.

@Bordomir: Sorry idiotyczne porownanie. To tak jakbys ocenil Tesle, Volvo, BMW czy Audi po autach jakie trafiaja na rynek.
Nie interesuje mnie czy maja ladne biuro i fajnie zaprojektowana strone internetowa. Interesuje mnie jakosc ich produktu w porownaniu do konkurencji.
Vectors Video Gaming and eSports


@Marcyn: Sorrki, w ogóle tego nie znam, ale dzieki za cynk. Przyjrzę się mu.
Na razie mam 1/3 tego co chciałbym w ETF-ach. Będę powoli przerzucał kapitał z akcji spółek które po zakończeniu pandemii powinny mi ładnie jeszcze odbić (np. mam kilka linii lotniczych czy biur podróży) i wtedy będę poszerzał portfel o nowe ETFy.
Na pewno się nim zainteresuję.