Wpis z mikrobloga

Mirko, siedzimy właśnie z różową i mamy dylemat. Ja ten parkiet chce wyrzucić i Dać na to płyty winylowe. Ona z kolei chce ten parkiet wycyklinować, odnowić i nie wiadomo co jeszcze.
Koszta będą podobne bo cyklinator bierze 40zł/m2 plus materiały więc o pieniądze tutaj w ogóle nie chodzi. Tego parkietu jest łącznie 61m2 i to tylko w samym salonie.
Ja jestem za wywaleniem tego bo jest to klejone na smołę i chciałbym się jej pozbyć aczkolwiek po 40 latach podobno ona nie wydziela szkodliwych substancji. Jakie wasze zdanie?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #pytanie #kiciochpyta
Zarzutkkake - Mirko, siedzimy właśnie z różową i mamy dylemat. Ja ten parkiet chce wy...

źródło: comment_1609956474sIGg2ytI9SGitH7z1MswIl.jpg

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake Wywalić, zeszlifować subit, kłaść co się podoba, chyba ze budżetowo to cyklinować i cieszyć się odnowiona podłoga. ja zrobiłem to pierwsze, bo w każdym pomieszczeniu miałem inaczej, a chciałem jednolicie
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: jeśli są dobrze położone to bym zostawił, wzór może nie taki ładny, jak w wielu ładnych parkietach, ale drewno jest przyjemniejsze niż panel

Ale to nadal kwestia gustu - róbcie jak Wam się podoba, a nie pytajcie #!$%@? anonków, elo.
  • Odpowiedz
  • 0
@nicari ostatni raz parkiet widziałem u rodziców 20 lat temu przed remontem. I dla mnie parkiet to prl ale nawet winyle można kupić na wzór jodły stąd zastanowienie.
  • Odpowiedz
  • 0
@Ranger nie biorę na pewno #!$%@? komentarzy "wyjeb to bo to syf" gdzie napisał to pewnie zwykły anon mieszkający z rodzicami. Dylemat nad zostawieniem tego jest ogromny. Ja chce wywalić ze względu na to, że klejone jest to na subit albo inny lepik.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: nie słuchaj tych debili, masz już pomysł na urządzenie mieszkania? Pomyśl czy taka podłoga będzie pasowała do wystroju. Jak chcecie mieć tam PRL to zostaw parkiet, jak #!$%@? wie co to rób co chcesz
  • Odpowiedz
  • 0
@Fejk_trener pomysłów jest kilka. Nawet w piwnicy mamy mieć jacuzii i saune. Nie wiem po co ale skoro moja chce to jak kupi to będzie. Akurat w tej kwestii nie dam ani złotówki.
Ale z jednej strony parkiet to prl, szczerze mi sie nawet podoba jak widze na innych zdjęciach lecz ciemniejszy, np orzech. Z kolei jedyne co u mnie jest na NIE to substancja na którą jest przyklejony.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: panie naprawiaj rodzice po 20 latach cyklinowali i wymieniali zniszczone klepki a teraz salon wygląda jakby robili sobie nową podłogę. A parkiet to drogie rzeczy są ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeśli nie zależy ci zbytnio na hajsie, a chcesz mieć kompromis ze swoją różową, to polecam ci dwa rozwiązania :

1) zerwać podłogę którą masz i położyć nie winyl tylko deskę ( trójwarstwową lub litą ) W Castoramie wybór ogromny, grubości od 12mm w górę najlepiej. Ostatnio widziałem piękna podłogę z deski litej której grubość wynosi 15mm. Prawdziwy dąb, takie proste łupane klepki, cena w okolicach 200zł / m2 ale naprawdę robi
  • Odpowiedz