Wpis z mikrobloga

Mirko, siedzimy właśnie z różową i mamy dylemat. Ja ten parkiet chce wyrzucić i Dać na to płyty winylowe. Ona z kolei chce ten parkiet wycyklinować, odnowić i nie wiadomo co jeszcze.
Koszta będą podobne bo cyklinator bierze 40zł/m2 plus materiały więc o pieniądze tutaj w ogóle nie chodzi. Tego parkietu jest łącznie 61m2 i to tylko w samym salonie.
Ja jestem za wywaleniem tego bo jest to klejone na smołę i chciałbym się jej pozbyć aczkolwiek po 40 latach podobno ona nie wydziela szkodliwych substancji. Jakie wasze zdanie?

#remontujzwykopem #budujzwykopem #pytanie #kiciochpyta
Zarzutkkake - Mirko, siedzimy właśnie z różową i mamy dylemat. Ja ten parkiet chce wy...

źródło: comment_1609956474sIGg2ytI9SGitH7z1MswIl.jpg

Pobierz
  • 135
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: oczywiście, że pakiet jest lepszy jeśli tylko da się go uratować. zawołaj parkieciarza, niech oceni stan. jeśli jest do uratowania, to niech naprawia.
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: zostawiłbym parkiet, ostatnio moja koleżanka dała koło 30tyś za ułożenie takiego cudu w mieszkaniu 60m2. Płyty winylowe i panele to syf którego będziecie żałować bo szybko się psują, hałasują itp. Sprawdz jaką ma grubość, ile moża wycykinować, znajdz fajny lakier i wio.
  • Odpowiedz
  • 3
@Qiepka nic na niego kłaść nie będę, po prostu won i tyle.

@drim niby sekretariat ale lepsze to jak panele po 17.99zł/m2

@jceel parkieciarz dał 40zł/m2, nie był najtańszy ale najwięcej poleceń i cały album zdjęć ze szczegółami dlatego ten wygrywa.
  • Odpowiedz
  • 2
@Rafalski45 nie no panele winylowe są różnej grubości. Podłogę zerwałem na piętrze to wygląda na równą, odchyły w poziomie nie są większe jak 5mm w pokoju 4x5 więc podejrzewam parter to samo tym bardziej, że parkiet trzyma również poziom.

@ImYourPastClaire kolor można dowolnie zmienić.
@Ochlapto za materiały ja płacę, to kwota netto za jego pracę.
@przeczki ten z obrazka to na pewno by został ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Zarzutkkake: Parkiet jest pewnie klejony na subit, który musi być usunięty maszynowo do gołego betonu. Możliwe, że po tej akcji będziesz miał do zrobienia wylewkę, ponieważ pod panele winylowe podłoga musi być mega równa.
  • Odpowiedz