Wpis z mikrobloga

Ile kosztują marzenia wielkich ludzi? | Aleksander Wielki
Historia Aleksandra Wielkiego ukazuje ile kosztuje realizowanie wielkich celów wielkich ludzi, kto tę cenę płaci, oraz jak uciążliwi mogą być dla swojego otoczenia wielcy marzyciele. Znalezisko: https://www.wykop.pl/link/5884859/ile-kosztuja-marzenia-wielkich-ludzi-aleksander-wielki/

#historia #gruparatowaniapoziomu #ciekawostki #starozytnosc
  • 18
@Mr--A-Veed: uno: Szymon już wielokrotnie udowodnił, że bardzo luźno podchodzi do researchu tematu, a jego filmy często są stronnicze i pełne jego własnych opinii
Duo: strasznie irytuje mnie jego dykcja.

Szymon robi z wykopu tubę dla swojego kanału (sprawdźcie jego ostatnią aktywność - dotyczy tylko jego własnych materiałów), który w mojej opinii jest po prostu szkodliwy społecznie. Spamowanie tagami irytuje nie tylko mnie.
uno: Szymon już wielokrotnie udowodnił, że bardzo luźno podchodzi do researchu tematu, a jego filmy często są stronnicze i pełne jego własnych opinii


@ghandi92: No i gdzie masz tutaj takie rzeczy w materiale o Aleksandrze Wielkim? Które z podanych w filmie informacji niezgodne są z wiedzą historyczną?

Mylisz dwie rzeczy. Szymon wyraża swoje opinie - i wręcz wprost to mówi. Tylko, że publicystyczną działalność prowadzi na kanale "Szymon mówi" - i
Dlaczego tak go ciśniecie? Jest jakaś moda czy jak?


@Twoja_Babka: Nieee, modą bym tego nie nazwał.

Rzecz w tym, że twórca kanału ma tendencję do manipulowania treścią w swoich materiałach, które z założenia mają być bardziej obiektywnym spojrzeniem na dany temat. Mniej lub bardziej świadomie. Z uwag nic sobie nie robił, argumenty zbywał fikołkami logicznymi, miał już afery tutaj i na youtube.

U mnie limit na produkcje jego autorstwa się wyczerpał.
źródło: comment_1609961807kM00m3pKbdlLro1IwoxchR.jpg
@wojna_idei: Aleksander, jakkolwiek był inspirujący i stał się legendą Starożytności, dotarł do granic swojego poznania. Zagarnął za wiele różnorodnych ziem, otoczenie jego stało się obce - uwikłany w niekończącą się kampanię z dala od rodzimych ziem Macedonii - wierni żołnierze byli zmęczeni, zaufani dowódcy zamordowani a otaczała go sfora zepsutych pochlebców i koniunkturalistów. My tego nie wiemy, ale moim zdaniem w ciemności już czaił się sztylet na herosa obejmującego złoty tron.
@klarkia: Ja jestem autorem filmu, który krytykujesz. Ja przygotowałem materiał źródłowy, tekst mówiony, część konkretnych scen z filmu Aleksander z 2004. Szymon odpowiadał za montaż, grafikę do miniaturki oraz użyczył swojego głosu. Nic nie mieszał w tekście mówionym, bo za niego odpowiadałem ja. Jedynie proponował mi ewentualne zmiany, aby skrócić tekst, ale wszystko konsultował ze mną pytając mnie o zdanie. Cokolwiek masz mu do zarzucenia to tego tam nie uświadczysz. A