Wpis z mikrobloga

babka nie miała absolutnie nawet minimalnych warunków mieszkaniowych i finansowych by posiadać zdrowe dziecko a co dopiero chore dziecko a jednak z pełną premedytacją zdecydowała się na ciąże wiedząc że jest szansa na dziedziczenie choroby .. Przecież to powinno być karalne, jaki ona los zgotowała tej córce( _)


@OBSERWATORKA_Z_RAMIENIA_OBWE: najlepsze jest to ze w Polsce rodzice są bezkarni bo obowiązuje kult rodzica, który może niszczyć chociazby dziecko psychicznie
@OBSERWATORKA_Z_RAMIENIA_OBWE: @TomgTp: @PanMaglev: a ludzie robia ze mnie pewnego austriackiego malarza jak mowie ze eugenika wcale nie jest taka zla a jest wrecz humanitarna miedzy innymi wsrod takich przypadkow. Bylbym gotowy dawac nawet jakis socjal w zamian za zgode takich osobnikow na sterylizacje bo dlugodystansowo koszta dla panstwa/spoleczenstwa bylyby groszowe patrzac na renty/leczenie/itd
Odwrotnie jest w DE gdzie mieszkam. Tu dzieciak ma prawa, na straży których stoi Jugendamt. Ta pani straciłaby córkę pewnie od razu po odstawienia od cycka.


@Janusz_z_Rivii: Straciłaby dziecko przez to, że urodziła je ze świadomością, że najprawdopodobniej urodzi się z tymi samymi wadami genetycznymi? Dobrze rozumiem?
Nie wiem czy tak to działa ale na 100% jakby dziecku czegoś brakowało, tj z powodów finansowych


@Janusz_z_Rivii: Dla mnie bardzo dobre rozwiązanie, bo mam dosyć ludzi, którzy robią sobie dzieci, nie mając do tego absolutnie żadnych warunków i dzięki dzieciom dostają za darmo domy, pieniądze i przysługują im socjale. Odbieranie praw rodzicielskich takim ludziom to najlepsza opcja, bo przekaz jest prosty i ogarnie trochę patolę, która potomstwo traktuje jak maszynkę
Żadna upośledzona osoba nie powie, że gdyby miała wybór pomiędzy byciem upośledzonym a zdrowym, to wybrałaby bycie upośledzonym. Tak samo żaden rodzic nie powie, że wolałby, aby jego dziecko urodziło się upośledzone niż zdrowe.


@Silmarils: Zapewne wszyscy się z tym zgodzą, ale to nie ma żadnego związku z prawem do posiadania potomstwa, prawem do decydowania o swoim ciele i prawem do życia
@PanMaglev Z jednej strony kodeks karny zabrania seksu brata z siostrą żeby nie powielać wad genetycznych, a jednocześnie nie daje żadnych obostrzeń na świadome powielanie najbardziej paskudnych wad i deformacji u osób które same nie są wstanie sobie dupy podetrzeć jak ta pani. Świat clownów. Jeszcze jeden z drugim przyjdzie pisać coś o eugenice.
niech mi ktoś powie, dlaczego niby ograniczanie rozpłodu osób z wadami genetycznymi jest niemoralne?


@terwer358: Ponieważ nikt nie ma moralnego prawa decydować o życiu drugiej osoby, nawet upośledzonej