Wpis z mikrobloga

@dawid-kadaf: No niestety, narobiło się tych firm a z kompetencjami gorzej. Mi instalowała pompę firma z dobrymi opiniami itd. a jednak jak zacząłem ich dopytywać o jakieś szczegóły techniczne to widać że jednak nie do końca ogarniają.
  • Odpowiedz
@dawid-kadaf: teraz jest taki bum ze glowa mala. Narracja jest jedna. Prad i ogrzewanie za darmo ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wystarczy zrobic szybki research na google/yt i juz tak kolorowo nie jest. Cena wejscia spora (pompa, panele), a i ewentualne przyszle regulacje niepewne. Przykladowo sam chcialem zamontowac panele, ale poczytalem, ze im wiecej sasiadow ma w okolicy, tym czesciej inwerter moze sie wylaczac, bo napiecie w
  • Odpowiedz
Nie twierdze, ze koles odkryl ameryke, ale przedstawia alternatywe do pompy ciepla (niski koszt poczatkowy, a niewiele drozej niz pompa ciepla w uzytkowaniu).


@Pwado: to co on odkrył nie ma obecnie już sensu. Prąd w drugiej taryfie cenowo zaczyna się zbliżać do cen w taryfie pierwszej, kiedyś było dużo taniej teraz tylko trochę. Co raz częściej do tego pracujemy w domu więc druga taryfa nie ma wtedy sensu.
  • Odpowiedz
@waldinio: no to super, w Tauronie jest odpowiednio 0,2383 oraz 0,4410 około 50% różnicy czyli mniej niż u ciebie. No i wspomniałem jeszcze, że G12 jest dyskusyjna gdy pracujesz z domu a co raz więcej ludzi tak ma.
  • Odpowiedz
Dodaj do tego opłaty stale i wchodzi 27gr i coś ok 65gr za 1kWh


@waldinio: proszę napisz mi te opłaty stałe jak to dodałeś, że z 50% zrobiło się 40%. Prawdopodobnie czegoś nie uwzględniam, chętnie to zobaczę.
  • Odpowiedz
@ksiak: proste jak budowa cepa...

1 taryfa
Cena za 1kWh to 0,4512 + opłata jakościowa 0,0133 + stawka zmienna sieciowa 0,2207 = 0,6852zł (nie 0,65 mój błąd) - po zaokrągleniu 0,67zł

2 taryfa
Cena za 1Kwh to 0,2181 + opłata jakościowa 0,0133 + stawka zmienna sieciowa 0,0362= 0,2676 - po zaokrągleniu 0,27zł
  • Odpowiedz
@waldinio: no to tylko kwestia zużycia prądu u Ciebie. Jeżeli faktycznie w ciągu dnia mało co używasz nawet pracując to spoko. Większość tych co ja znam, zużywa sporo.
  • Odpowiedz