Wpis z mikrobloga

#monitory #iiyama #eizo #pcmasterrace #xbox #konsole

Potrzebuje zakupić monitor 24' do pracy biurowej i grania na pc/konsoli(rpg, fps to tylko cod:warzone, rożne strategie). Wybrałem po długich rozważaniach dwa:
-EIZO EV2450
-iiyama G-Master G2470HSU-B1

Do pracy biurowej w budżecie ok. 1k zł ten eizo jest bardzo mocno wskazywany zagranicą, ale z drugiej strony ma bardzo niskie odświeżanie ekranu, w szczególności do tego iiyamy. No i teraz nie wiem xD

Ktoś wspomoże radą?
  • 11
  • Odpowiedz
@MrMate: I jakie zalety są wskazywane przy tym EIZO? Odwzorowanie barw jest takie świetne? Robisz w grafice, czy inne prace biurowe? Ja widzę głównie funkcje, które są gdzie indziej albo takie, których większość użytkowników nie będzie pewnie na co dzień używała. Chyba tylko ten czujnik i zmiana jasności wygląda ciekawie. Jednocześnie 24 cale FHD z 60Hz za 1200 zł wydają się mocno zawyżoną ceną.
  • Odpowiedz
@MrMate: różnica cenowa prawie 1:2, eizo rzeczywiście lepszy do pracy, ale iiyama lepsza do gier, choć tylko ze względu na dobre kolory, bo ma spory ghosting. Jeśli szukasz kompromisu, to raczej szukałbym dalej.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrMate: Monitor iiyama 31,5" ProLite (XB3288UHSUB1)

Mam go, do pracy jest mega. Dobrze odwzorowane kolory, gra się dobrze no i 4k robi robotę. Matryca akurat w moim przypadku w miarę równo podświetlona.
I uwierz 32 cale robią robotę przy monitorze.
  • Odpowiedz
@Jan_K: @Hans_Olo: no to teraz nie wiem co mam kupić. ;/ Eizo cena rzeczywiście wyższa ok. 1,2k zł. Ale ta iiyama z tym ghostingiem też mnie trocghę przeraża. Więc chyba nic nie kupię.

@mattz_: mam monitor w lapku, więc taki duży jako drugi nie wchodzi w grę:)
  • Odpowiedz