Wpis z mikrobloga

#dieta
Mam 40 lat, 190 wzrostu i ważę 115kg. Ile powinienem żreć żeby schudnąć w ciągu 3 miesięcy do 95kg? Czy taki cel jest zdrowy i możliwy? Żeby nie było zbyt łatwo to dodam, że nic nie ćwiczę, wykonuję tylko normalne czynności życiowe.
  • 10
@pokipoki: pobierz sobie jakąś apkę np. My fitness pall albo fitatu
tam można wprowadzić ile się wazy i ile chce się schudnąć i po prostu licz wszystko
na początku może być trudno się zorientować co warto jeść, ale nabierzesz wprawy, nie zniechęcaj się

bo też można tak po prostu wyliczyć sobie zapotrzebowanie kaloryczne i obciąć kalorie, ale w tych apkach od razu widać czego się jeść nie opłaca
@pokipoki moja kobieta schudła po miksie potraw z książki Bear Gryllsa (dużo kaszy) z jakimiś potrawami z neta. Tak można schudnąć przez jedzenie np. gotowanego mięsa i ryb, lub gotowania na parze. Do tego zmiana zwyczajów jak jedzenie w nocy, słodkie napoje (nasz komitet centralny pomaga w tym) oraz śmieciowe jedzenie na mieście. Mój znajomy o podobnych gabarytach postawił na chodzenie. Spacery oraz wybieranie przejścia się do sklepu w zamian podjechania autem.
@mateos11 dzięki za odpowiedź. Jem praktycznie wszystko. Do niedawna wydawało mi się, że jem mało ale zaczalem sobie liczyć. Wpisuje wszystko do fitatu. Wychodzi, że wcześniej jadlem ponad 2500kcal dziennie. Teraz staram się nie przekraczać 1800kcal. Jednak zauważyłem że jak sobie zrobię pierś z kurczaka i jakieś warzywa, i bez pieczywa to jestem w stanie przetrwać cały dzień na 1500kcal i nie jestem głodny. Dlatego zacząłem się zastanawiać czy jakbym zszedł jeszcze