Wpis z mikrobloga

Syn lvl prawie 6, rysuje sobie często to laptopy, to komórki i inne machiny.
I słyszę jak się tam bawią i syn rysuje komórkę i mówi, że tworzy grę.
Przychodzi do mnie i tłumaczy mi, że tu się projektuje grę, na drugiej komórce się ją testuje a potem na trzecią posyła.

Niby mało, a cieszy, że sam na to wpadł, a nie, że testy na produkcji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#tatacontent #gownowpis
  • 14
@winsxspl: hehe dobre. A poszedłeś w branżę IT?

Ja się właśnie wczułem i tłumaczyłem mu proce stworzenia aplikacji, że dobrze kombinuje itd. żeby w nim coś tam zaszczepić.

To zapytał się jaka aplikacje teraz wymyślić, bo nie ma pomysłu, to walnąłem mu "wykładzik" o tym, że musi poznać problemy ludzi albo jaki on ma problem do rozwiązania i niech ta aplikacja rozwiązuje ten problem.

Po chwili wrócił i stwierdził, że ma
nie, poszedłem w branżę finansowo-ekonomiczną. Ale komputery zostały w gronie zainteresowań.


@winsxspl: Ja w sumie wolałbym aby komputery i progrmowanie, że tak powiem były raczej jako element rozwoju a nie zawód, raczej co jakiś czas mu(im) uświadamiam, że nie jest tylko praca w stylu programista, strażak policjant itd. ale też właściciel firmy, no zobaczymy jak to poleci.
wyslij ja na bootcampa dla mlodych


@jmuhha: Teraz nie wiem czy to żart czy na poważnie ;)

Moje dzieci mają 6 i 8 lat ;)
Na razie jestem na etapie, że są stronki do "programowania" dla dzieci, gdzie kierujesz jakimś chłopkiem pszczółka itp. i z przyjemnością to przelatują po kolei.