Wpis z mikrobloga

W sobotę miałem taką dziwną sytuację.
Stoję (zielone auto) i czekam do zawrotki bo chce do castoramy. Po chwili z mojej prawej staje auto po mojej prawej (auto niebieskie ... co zabawniejsze auto castoramy) i zaczyna się powoli wysuwać przez co nic nie widzę czy mogę jechać. No to tez się wysuwam, on przyśpiesza i zajeżdża mi jeszcze bardziej drogę. To hamuje bo nie chce stracić zderzaka a ten rura do przodu i do castoramy. Aż zgłupiałem co się odwaliło. Co by było w przypadku gdybym to ja nie odpuścił i jechał twardo? Czyja by była wina? To tak można ustawiać po prawej na ścisk i zawracać? Kto zrobił błąd?

Oczywiście na parkingu jak do faceta podeszłem to zwyzywał mnie i potem wyraźnie zaznaczał bym sobie poszedł. Nie pomyślałem wtedy by zrobić zdjęcie rejestracji i iść to zgłosić bezpośrednio do castoramy że ich kierowca jest jakiś dziwny bo byłem totalnie mieszany.

Kordy z google maps : 54.40012507697791, 18.574781113389218
link do google maps : clickl

#prawojazdy #prawooruchudrogowym #przepisyruchudrogowego
Pobierz
źródło: comment_1609747998YzsOav7yGVF1MNF0wpP5Gs.jpg
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Nie_znany: często wracając z pracy czekając na autobus przy właśnie takiej zawrotce plus skręt w lewo stali też policjanci i wyłapywali każdego kto zawracając zajmował prawy pas ruchu i im tłumaczyli, że powinni lewy. Zawrotka na obwodnicy więc ruch spory i było dużo wypadków, wymuszeń itp. dlatego właśnie, że ktoś zawracając zajmował prawy pas (co ciekawe też chcieli później skręcić do Castoramy xd) no sytuacja jak u opa. Jakoś mi to
@Bodzias1844: skręcając i zawracając możesz zajmować dowolny pas. Chyba, że masz linie prowadzące lub ciągłą

Jadąc w prawo możesz wjechać na lewy i osoba skręcająca w lewo musi Ci ustąpić bez żadnego gadania, że masz wjechać na prawy.
Jak auta jadą to nie można jechać heloł?


@KosmicznyPolityk: No ale niestety często jest tak, że ty byś już 3 razy wyjechał, ale ktoś przed tobą stoi i czeka aż będzie kompletnie pusto albo ktoś go puści. Jak gość jeździ na jakichś dostawach z castoramy, to już pewnie w tym miejscu się nastał swoje i krótko mówiąc w tańcu się nie #!$%@? i nie ryzykuje że znowu trafi na jakiegoś dzbana
@KosmicznyPolityk sprawa jest bardzo prosta. Jeśli chcesz jechać na prawy pas, ustawiasz się przy prawej krawędzi zawrotki, a jak na lewy to przy lewej. Cała filozofia. Zapytaj dowolnego egzaminatora/instruktora, to to potwierdzi.

Zgodnie z prawem o ruchu drogowym pasy ruchu nie muszą być wyznaczone znakami poziomymi, więc skoro mieszczą się dwa auta, a na jezdni nic nie jest namalowane, to są dwa pasy i kierowca castoramy nie popełnił błędu. Nawet zachował się
@KosmicznyPolityk: przejrzałem pobieżnie komentarze do Twojego pytania i to jest straszne, bo sporo osób próbowało Ci odpowiedzieć na początku i piszą oni kompletne bzdury lub używają skrótów myślowych. To co napisał @humpf jest prawidłowe.
Jeśli mogą się ustawić obok siebie dwa pojazdy, to są to dwa niewyznaczone pasy ruchu.
Przy skręcie jeśli dozwolona jest jazda tylko w jednym kierunku (!), to wówczas należy również tak traktować zajmowanie pasów - Ci z