Wpis z mikrobloga

Nocne Mirki zapraszam na tradycyjną polską pitcę, czyli podłą potrawę składającą się z chamskiego, grubego ciasta posypanego smażonymi pieczarkami, jakimś mięsem i serem.
Z pizzą nie ma to wiele wspólnego, potrawa pochodzi z czasów, gdy na mieście można było pochłonąć głównie zapiekankę z budy przy dworcu.


#gotujzwykopem
źródło: comment_16096464425ecTuu1tvDFw3fwYwsVD3s.jpg
  • 33
@eric2kretek: Pizza rozlała się po świecie ze Stanów, a nie z Włoch, są jej setki odmian, więc #!$%@? o Włoskich pizzach w kontekście tego jak powinna wyglądać ta właściwa i jakie powinno mieć ciasto jest jak gadanie, że ten jedyny i najlepszy hamburger to befsztyk hamburski robiony przez Niemców.
Poza tym, w marghericie owszem jest bazylia, ale nie w sosie, a w takiej marinarze jest już oregano. No i nie polecam
@suchy06: No właśnie z tymi wspomnieniami dzieciństwa to miałem problem, bo chciałem odwzorować coś, co jadłem jakieś ćwierć wieku temu :)
Ale pamiętam, że mama dawała mleko do ciasta. Ostatecznie zdecydowałem się na ciasto wg tego przepisu:
https://odkrywczamama.blogspot.com/2013/06/pizza-domowa-pizza-po-polsku-pizza.html?m=1

Sos to ordynarny koncentrat pomidorowy wymieszany z cukrem i oregano wrzuconym na podsmażoną cebulkę i czosnek. Do tego trochę wody i chwila podgrzania, żeby zredukować.

Pieczarki standardowo, jak na zapiekankę - podsmażone na
Pizza rozlała się po świecie ze Stanów, a nie z Włoch, są jej setki odmian, więc #!$%@? o Włoskich pizzach w kontekście tego jak powinna wyglądać


@Mekki: Ale na calym swiecie bedzie bolal brzuch po kostce drozdzy wyrastajacych godzine XD