Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrAlexx360: każda niemal marka ma swoje cheapo odpowiedniki. Ja niezmiennie proponuję Yamahę Pacificę w tej cenie. Co do przystawek posłuchaj sobie co ci bardziej odpowiada na YouTube. To kwestia subiektywnych preferencji.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MrAlexx360: przystawki to inaczej pickupy, przetworniki. Jeśli interesuje Ciebie tylko metal to wybierz HH. Na brzmienie gitara nie ma wielkiego wpływu, przeważa wzmacniacz, głośnik, efekty, struny, kostka, ręką. Przykładowo na moim tele SS mogę rozjebywać ściany dzięki odpowiedniemu wzmacniaczowi i pedałach.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kokos: O dziękuję :D Kupiłem kilka miesięcy mały wzmacniacz Joyo dc-15 do akustyka, kierowałem się też tym że dostanę chrapki na elektryka, dlatego padło właśnie na niego. Czy jako tako nadaje się na taki ciężki metal ale również lekki rock? (Przepraszam za mało profesjonalne określenia :p) Czy zainwestować w efekty? Szczerze chciałbym tego uniknąć
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MrAlexx360: nigdy nie bierz tanich Ibanezow. Miałem 2 egzemplarze z serii grg, nigdy więcej... Mam pacifice 112v i to jest o kilka klas lepiej wykonany instrument
  • Odpowiedz
@MrAlexx360: w takim budżecie nie oczekuj nie wiadomo czego tak czy inaczej, chociaż dzisiaj gitary dla początkujących są wykonane na całkiem niezłym poziomie i zdecydowanie wyższym niż to co było sprzedawane drożej 15-20 lat temu.

Główne różnice to materiały z jakich wykonana jest gitara i jakość wykończenia. Przykładowo najtańsza gitara jaką mam czyli Squier Bullet reaguje bardzo mocno na każdą zmianę temperatury / wilgotności, a taki Ibanez AZ potraktowany specjalną technologią
  • Odpowiedz