Wpis z mikrobloga

@Formbi: a gdzie masz ponad 100 regulowanych branż w Polskim socjalizmie czy w kapitalizmie za ustawy Wilczka, gdzie branż regulowanych było 6 lub 7, jak myślisz gdzie jest większa korupcja?

kapitalizm opiera się na dobrowolności, jak czegoś nie chcesz to tego nie kupujesz, w socjalizmie jak dobrze pójdzie to masz kartki na mięso, jak źle to ginie 1/4 twojego narodu, więc kapitalizm nie ma podstawy systemowej opartej na korupcji
  • Odpowiedz
@kingwing1: O czym Ty do mnie piszesz. Ja tylko chciałem podkreślić, że argument "a u innych też jest źle", to gówno, nie argument. Miłego dnia życzę i owocnych walk w komentarzach :)
  • Odpowiedz
kapitalizm zamordował nasza planet


@Nieprzyjazny_Ziemniak: tak było.jpg

zakład, że za 20 lat będzie mniej więcej tak samo (pod względem klimatu) jak dziś? przecież kilkadziesiąt lat temu setki poważnych naukowców mówiło, że do 2000 świat zostanie zalany/ochłodzony/ocieplony

na przykład "poważny" klub Rzymski postulował ograniczenie produkcji i zmniejszenie dzietność bo do końca milenium wyczerpią się wszystkie zasoby ziemi

Gdyby nie rewolucja przemysłowa (i kapitalizm) to wciąż 90% populacji żyłoby w chatkach z gówna
  • Odpowiedz