Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Drogie Mirki, czy warto iść w #podatki po tych potężnych studiach #prawo? Na własnej działalności jako notariusz/adwokat/radca mógłbym mieć mniejsze przychody...Jak rzeczywistość wygląda w doradztwie podatkowym? Powoli zaczynam się załamywać i tracić nadzieję, że po studiach coś z tego będzie ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#doradcapodatkowy #prawo #pracbaza #studentprawa

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #5fedb0783dc27c000ae297d9
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
  • 6
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Przychód z doradztwa poza jakimiś KPMG itp to mały dodatek, nic nie znaczący np. w biurze rachunkowym.
Właściwie jedyna zaleta, to to, że można doradzać :) bo są biura księgowe, bez doradcy - gdzie jak nakryjesz takie biuro na doradztwie, to może ono beknąć niezłą karę.
Dobre biuro daje dobre zarobki, ale to tak wszędzie jest ;)
Planuj przyszłość w biurze rachunkowym będąc doradcą, w big 4 albo prawnik/notariusz/nieznam
  • Odpowiedz
@SlepyBazant: Zależy, jak z każdą specjalizacją prawniczą. Problem z doradcami podatkowymi jest taki, że mogą zastępować klientów tylko w sprawach podatkowych przed sądami administracyjnymi, więc te uprawnienia procesowe są dość wąskie. Ja, idąc w podatki, zdecydowałbym się jednak na aplikację adwokacką albo radcowską, bo to umożliwia świadczenie usług także w innych obszarach. A z podatkowcami to jest tak, że to jest dziedzina, w której można zarabiać na poziomie pani jadzi
  • Odpowiedz
OP: Generalnie, dla mnie to nie będzie raczej nudne, bo od zawsze chciałem iść w notariat, ale zniechęciłem się bo boję się, że sobie nie poradzę. Że nie zdobędę klientów, albo będę pracować za średnio 5k miesięcznie, co nie byłoby zbyt opłacalne po tak długiej drodze do zawodu ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Ten komentarz został dodany przez osobę dodającą wpis (OP)
Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
  • Odpowiedz
@przyprawca: Tak z ciekawości ziomek, sorry za odkop, jesteś w stanie powiedzieć coś więcej? W zakresie jakiego podatku miał te sprawy, ile zarobił? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz